Бюрократія вбила вже півсотні воїнів АТО і це не межа

Анатолій Матіос, військовий прокурор, підтвердив дані офіційної статистики, за якою, від початку бойових дій на Донбасі, 554 військових звели рахунки із життям.

Цю інформацію він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

Матіос навів жахливі цифри офіційної статистики ЄРДР станом на 01.04.2018.

"З початку проведення АТО статус учасника бойових дій отримали майже 326 тис. осіб, 8489 з них зазнали каліцтва та поранень, 3784 військовослужбовців загинули. При цьому за час проведення АТО щонайменше 554 особи вчинили самогубство", - йдеться у повідомленні.

За словами Матіоса у поточному році було виділено держбюджетом близько 109 млн. грн. на заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників АТО та їх забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Через відсутність нормативних документів вони не виконуються.

Популярні новини зараз

Колишня дружина Дзідзьо Slavia зізналася, хто поставив фінальну крапку у стосунках: "До цього йшло"

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Ірина Федишин з чоловіком готують несподіване зізнання: "Буде донечка"

Олег Боднарчук присоромив Тіну Кароль через премію Yuna: "Кумир епохи, на якого ми заслужили"

Показати ще

"Військові прокурори встановили, що централізовані заходи з психологічної реабілітації учасників АТО в Україні у 2018 році не здійснюються взагалі, оскільки Міністерство соціальної політики України до теперішнього часу чи то не спромоглося чи то не захотіло прийняти ряд нормативних документів, без яких укласти договори про надання послуг по реабілітації учасників АТО просто неможливо!", - підкреслив Матіос.

Прокурор розповів, що крім відсутності документів, проведенню реабілітаційних робіт заважає брак спеціалістів.

Їх, за даними прокурора, трохи більше 300, чого не вистачає для забезпечення допомогою всіх військових.

"От і маємо, що гроші на державних рахунках лежать, а послуги з психологічної реабілітації посттравматичного розладу військових та демобілізованих надаються виключно за ініціативи органів місцевого самоврядування, волонтерських організацій або під час перебування військовослужбовців на стаціонарному лікуванні у шпиталях", - підсумував Матіос.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", позов до суду проти начальника Генерального штабу Збройних сил України Віктора Муженко недавно подав військовий прокурор Анатолій Матіос.

Причина - в забороні Генштабу військовим прокурорам відвідувати місця дислокації військових частин без письмового дозволу: "Я подав позов до суду, який і повинен з'ясувати, чи правомірні дії Генштабу або неправомірні", - зазначив Матіос.