Міністерство фінансів України має намір з 2019 року монетизувати видачу субсидій населенню.

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, зазначивши при цьому, що дане нововведення буде введено з метою запобігання корупції у сфері видачі субсидій.

"Ми зацікавлені в тому, щоб в системі не було зловживань, і тому вже запустили монетизацію субсидій на рівні підприємств-постачальників. Цей механізм уже працює. Наступним кроком стане монетизація субсидій на рівні населення", - заявив міністр.

Говорячи про можливості верифікації субсидій, глава Мінфіну підкреслив, що МВФ не наполягає на верифікації, однак Мінфін займається цим питанням у комплексі зі створенням реєстру споживачів. "Ми виходимо з дуже простої позиції: субсидії – це не гроші з повітря. Це - гроші платників податків. Міністерство фінансів послідовно просуває ідею монетизації субсидій. Таким чином, ми зможемо виключити можливості для корупції в цій сфері, і буде чітко зрозуміло, хто, скільки споживає, і хто за що платить", - зазначив міністр.

У той же час, даючи оцінку ризиків зростання дефіциту Пенсійного фонду Данилюк заявив, що ще рано робити які-б то не було висновки. "Пенсійна реформа все-таки була розпочата тільки в кінці минулого року. Зараз ми будемо стежити за розвитком ситуації. Там є за чим спостерігати. Ще не зрозуміло до кінця, які заходи необхідно приймати. Я б почекав ще місяць-два, подивився на динаміку", - заявив міністр.

Популярні новини зараз

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

"Холостяк" Михайло Заливако зізнався, що підписав з Ганною Богдан контракт: "У мене просто хе*ові умови"

Оля Цибульська показала, як пробилася в шоу-бізнес "через ліжко"

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Показати ще

Говорячи про перспективи збільшення мінімальної зарплати до 4200 грн Данилюк запропонував утриматися від прогнозів, однак зазначив, що відомство зацікавлене в підвищенні мінімальної зарплати в Україні. "Ми зараз слідкуємо за виконанням держбюджету. Поки рано прогнозувати, чи вдасться підвищити мінімалку чи ні, але, якщо у нас з'явиться така можливість, ми це зробимо. Поки ми налаштовані шукати таку фінансову можливість", - зазначив міністр.

Нагадаємо, пенсійний фонд України офіційно перерахував пенсіонерам, які продовжують працювати, грошові виплати. Загальна кількість таких людей становить 2,74 мільйони осіб.

Відзначається, що перерахунок здійснювався з 1 квітня 2018 року для пенсіонерів, які мають не менш ніж 24 місяці страхового стажу після призначення або попереднього перерахунку пенсії.

"За результатами перерахунку розмір пенсійних виплат зріс в 2 мільйонів пенсіонерів. Середній розмір підвищення склав 74,75 грн. На виплату перерахованих пенсій щомісяця направляється 150 мільйонів гривень", – додали в Пенсійному фонді.

Як повідомляв портал "Знай.uа", чиновники вигадали нові способи відмовити українцям в отриманні допомоги. Сьогодні повноваження місцевих управлінь соцдопомоги значно розширили і тепер вони самі можуть приймати рішення - надавати субсидії чи ні.