Влада заговорила про раптове підвищення мінімальної зарплатні українціям до 5500 гривень. В черговий раз прості громадяни стали мішенню маніпуляцій влади напередодні президентських виборв.

Причиною оголошених Кабміном планів про підвищення розміру мінімальної зарплати у наступному 2019 році є те, що Україна входить в передвиборний цикл.

Про це заявив глава Комітету економістів України Андрій Новак.

"Поява подібних ініціатив скоєно логічно, так як у нас, хоч і не де-юре, але де-факто почалася виборча кампанія. Тому всі політики - як наближені до влади, так і опозиційні - змагатимуться в соціально-економічному популізмі - хто чого більше наобіцяє, щоб краще виглядати в очах виборців ", - заявив експерт.

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Також він додав, що аналогічні пропозиції, на його думку, найближчим часом будуть декларуватися на постійній основі. Заощаджує переконаний, що підвищувати соціальні стандарти в країні потрібно, хоча розмір таких підвищень повинен відповідати економічному зростанню країни.

"Якщо за результатами минулого року у нас реальне економічне зростання - 2,5%, то при подібному зростанні піднімати зарплати можна на 3-5%, максимум на 10%, але не на десятки відсотків", - підкреслив Новак.

Яка реальна середня зарплата в Україні

Як свідчать останні дані, в середньому українці заробляють від 6 до 7 тис. грн. Про це стало відомо в результаті опитування, проведеного в квітні 2018 року.

Дивіться: як підвищують соцвиплати та зарплати жителям окупованого Донбасу

Як раніше повідомляв "Знай.ua", українці в однакових будинках, але в різних містах, платять за комуналку по-різному. Більш того, в одному місті може діяти відразу кілька тарифів на тепло і гарячу воду. Найчастіше на вартість тепла може вплинути місцева влада, яка затверджує програму розвитку і відповідає за стан мереж комунальних підприємств.