Тарифи на електроенергію для населення в Україні є одними з найнижчих в Європі, але також низькими є і доходи людей.

Про це повідомляє Politeka.

Дані ООН свідчать про те, що 60% України за межею бідності. Передбачається, що монетизування субсидій буде мотивувати людей дбайливіше ставитися до енергоресурсів.

Українцям рекомендують встановлювати двозонний лічильник електроенергії, які фіксують обсяг спожитої електроенергії не тільки вдень, але і вночі. Тариф на нічну електроенергію для побутових клієнтів в два рази нижче, ніж днем. Так, деякі українці переводять на нічний споживання близько 80% всього електропостачання. Наприклад, за допомогою розеток з таймерами програмують енергоємні електроприлади (пральні машини, бойлери) на автоматичні включення і виключення з 23:00 до 07:00.

Разом з тим варто також перейти на використання приладів, які використовують меншу кількість електрики. Наприклад, LED-лампи, "розумними" розетками з таймерами тощо. Вони дозволяють знизити до 50% витрат на електрику.

Крім того є ще кілька способів економити на комунальних витратах:

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

1. Оновіть систему опалення. Якщо це приватний будинок – то можна замінити старий газовий котел на сучасний, утеплити труби і т. Д. Крім того, можна також замість газового котла встановити систему електроопалення і в нічний час платити за обігрів будинку в два рази менше, ніж днем.

2. Встановлюйте регулятори тепла на батареях, оскільки вони дають можливість регулювати температуру до комфортного рівня. Існують автоматичні регулятори, які в постійному режимі підтримують задану для приміщення температуру, що дозволяє ще ефективніше економити тепло.

3. Проводьте ремонти і профілактику системи опалення. Наприклад, перед кожним опалювальним сезоном потрібно проводити промивку системи опалення, включаючи радіаторні батареї, оскільки там можуть накопичуватися відкладення, які погіршують тепловіддачу.

4. Замініть вікна і двері на енергоефективні, регулярно перевіряйте і регулюйте прилягання ущільнювачів. Так можна зберегти до 30% тепла.

5. Використовуйте теплоотражающие екрани на стіні за радіаторними батареями. Завдяки їм батарея буде нагрівати не стіни і повітря на вулиці, а кімнату.

6. Комплексно утеплите будинок. Згідно так званому “правилу безперервної лінії”, необхідно повністю утеплити всі стіни, цоколь, горище і дах будівлі, не залишаючи містки холоду.

7. Використовуйте рекуперацію тепла. Рекуператори дозволяють забезпечувати приплив свіжого повітря в приміщення, але при цьому зберігають тепло.

Комуналка для киян знову подорожчає.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що водоканал заліз до кишені киян.