Недопуск журналістів до судового засідання, яке мало б бути безпрецедентно прозорим і відкритим, а також низка інших "дивних" рішень судді Луцького міськрайонного суду Романа Кихтюка стали причиною, через яку Вищу раду правосуддя попросили придивитись до професійності свого колеги. Адже в той час, як Україна скрізь декларує свою готовність відкрито боротись з корупцією, суд діє абсолютно протилежним чином.

Нагадаємо, суддя Кихтюк розглядає справу за позовом колишнього директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Волинської області Ростислава Руденка, якого звільнили через порушення закону "Про запобігання корупції". Посадовець потрапив у делікатну ситуацію через працевлаштування своїх родичів в структуру, яку сам очолював. Але попри це вирішив відновитись на посаді через суд і відшкодувати завдані йому збитки.

Знімальна група, яка збиралась висвітлювати процес, була виведена із зали суду. Тож ніхто так і не розумів логіку Ростислава Руденка, який вважає себе потерпілою стороною і перший мав бути зацікавлений у відкритості процесу. Але натомість він звернувся з клопотанням, аби розгляд був непублічним, а суддя його задовольнив.

Чи було рішення судді обґрунтованим тепер має визначити Вища рада правосуддя, куди була скерована дисциплінарна скарга. Суддя має пояснити суспільству які такі особисті сторони життя посадової особи – Ростислава Руденка – не підлягають розголошенню, якщо йдеться про банальне зловживання службовим становищем.

Якщо Дисциплінарна палата визнає переконливими факти, викладені у скарзі, проти судді Романа Кихтюка буде відкрито дисциплінарну справу під час якої ми почуємо пояснення судді, побачимо додаткові документи, можливо, почуємо інших свідків цієї історії. І все це, до речі, зможуть побачити засоби масової інформації.

Популярні новини зараз
Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
Показати ще

Поки ж Вища рада правосуддя думає чи відкривати дисциплінарну справу, чи ні, буквально 6 липня о 10.30 відбудеться чергове судове засідання (м.Луцьк, вул. Лесі Українки, 24) під головуванням судді Кихтюка, який дуже не любить пресу, і який тепер попри будь-що захищатиметься від своїх колег-контролерів.

Про закритість і "кругову поруку" в судовому середовищі, звичайно, ходять легенди, тож всі ми матимемо чудову нагоду пересвідчитись в тому, що реформа судової системи вже діє. Чи не діє?