Українським військовим на передовій часто доводиться перехоплювати ворожі безпілотники – противник у такий спосіб не тільки намагається спостерігати зблизька за нашими позиціями, а й навіть влаштовувати провокації. Наприклад, причепити до дрона вибухівку і тому подібне.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Запобігти цьому, як запевнив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко, можна за допомогою новітніх комплексів озброєння радіоелектронної боротьби. Вітчизняна продукція такого зразка вперше булла створена минулого року, але досі не закінчилися всі випробування, аби відправити необхідну кількість на фронт.
Найбільш популярні і високотехнічні серед них: "Акнлав", "Нота" та "Буковель". Дослідні зразки вже кілька разів поспіль тестували у зоні АТО. Перевіряли на здійснення комплексного радіоелектронного впливу на всі бортові радіоелектронні системи будь-яких типів БПЛА і здатність припиняти їх політ.
"Їх не так багато, як нам хотілося б, щоб забезпечити повністю всі сховища та підрозділи в зоні АТО. Це потребує і фінансів, і нарощування виробничих потужностей оборонних підприємств. Ми включили схожі засоби до переліку бажаних поставок від іноземних партнерів, як, власне, і БПЛА. А поки що основним засобом проти безпілотників є вогневе ураження, тобто або зенітно-ракетні комплекси, або стрілецька зброя", - пояснив Муженко.
Самі військові позитивно оцінили можливості такого оснащення, починаючи від комерційних моделей типу Fantom та більш професійних бойових зразків. Чи забезпечать ЗСУ скоро такими дронами, точно невідомо. Але те, що вони б значно полегшили антидиверсійні завдання – це факт.
Дивіться: Безпілотники, ракети і гвинтівки: "Укроборонпром" представив новітні розробки
Як повідомляв портал "Знай.ua", у мережі показали ефектні тренування бійців ЗСУ.