Через затоплення вугільних шахт в Торецьку метан піднімається в підвали житлових будинків.

"Через затоплення шахт імені Артема і "Південної" на поверхню піднімається газ метан, який потрапляє в підвали житлових і виробничих будівель, що може призвести до вибухів і отруєння людей", - йдеться в звіті української сторони СЦКК.

Вказується, що вода в вироблення потрапила через пошкодження бойовиками водоводу "Горлівка-Торецьк". При цьому жителі міста отримують воду тільки кілька разів на добу, а 15 тис. кубів просто випливаються на землю. Ремонт водоводу займе всього два-три дні. Однак бойовики не дають гарантій безпеки. Така ситуація може призвести до епідемії.

Загроза є і в сусідньому Новгородському. "На місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи по зміцненню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогоднішній день в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 000 тонн рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства", - вказується в повідомленні.

Бойовики при обстрілі пошкодили трубопровід, який відкачує рідину. Якщо дамбу прорве, відходи хлинуть на Новгородське, далі потраплять в Кривий Торець і в Сіверський Донець. Українська сторона відправляла кілька заявок на перемир'я для ремонту на заводі, проте бойовики не пішли на поступки.

Популярні новини зараз

"Кожен зможе відчути себе Карлсоном і політати": потужна стихія накриє українців з головою, синоптик Діденко попередила про негоду

Ані Лорак показала себе на заздрість Мурату: апетитні "бомбочки" під піджаком

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як живеться людям на лінії розмежування на Донбасі.