Навіть якщо ви жодного разу не були за кордоном, то всі підготування до поїздки – дуже обтяжлива справа. Краще за все відправитися в будь-яку країну спонтанно, тоді і враження кардинально інші: екстрим, запал, нові емоції.

Подібний тур до Німеччини на власному досвіді випробував львівський блогер Богдан Прокопович.

Спочатку чоловік збирався до Швеції, але потім вирішив змінити напрямок – надто вже холодною і неприязною на перший погляд вона йому здалася. Тоді з'явилися перші думки про Берлін та Дрезден.

Берлін: місто із присмаком меду

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Запізнившись на рейс, почекавши кілька годин в аеропорту, забіг на каву у місцевий ресторанчик:

"В аеропорту цікаво і прикольно. Ми замовили чаю, з офіціанткою порозумілись так собі, але виглядало ніби вона все вшарила. А потім вона принесла нам наші чаї з медом (все як у замовленні) і дві кави (якого біса?) ...Мене змусили зняти кеди, витягти все з кишень і викинути воду".

Інструктаж, ремені безпеки – і все, курс на Європу, політ нормальний. Богдан якість послуг оцінив: навколо всі були досить приязними. Вже у самому Берліні перше, що впадало у вічі – це громадський транспорт. Україні, на жаль, ще дуже далеко братися:

"З громадського транспорту, крім класичних автобусів і трамваїв, тут є ще метро (U-Bahn) і міська електричка (S-Bahn). S-Bahn їздить практично всюди де треба, він зручний і швидкий, тому ми тільки ним і користувались. ...Квитки продаються в автоматах, англійський інтерфейс там є".

Вразили й самі німці: ті могли пити пиво будь-де, навіть лишити у вагоні пляшку, що якось не вкладалося в голові, знаючи про їхню правильність, адже саме цю легендарну рису, мабуть, вигадали вони самі.

У хостелі, де зупинився Прокопович, кімната була невеликою, але обійшлася дешево (відносно місцевих розцінок) – всього у 10 євро на добу, але за постіль треба було окремо заплатити ще 3 євро та ще 10 – за заставу ключа. Така собі пересторога з боку персоналу, а раптом вкрадеш, що тоді робити? Із подібним сумнівом його й зустріли на рецепції.

Кухня більше нагадувала наш гуртожиток. Купа людей, аромат дешевих страв, переважно – макаронів із незрозумілого походження заправкою. Так, у Німеччині туристи не дуже розкошують, особливо якщо приїхали сюди влаштовуватися на роботу.

"Не можу сказати, шо Берлін дуже привабливий для туриста, ніяких надзвичайно вражаючих об’єктів ми не бачили. Просто цікаво подивитись на місто, зручне для людей. Немає жодного недоглянутого квадратного метра. Ідеальна вело- і пішохідна інфраструктура. Тобі ніколи не доводиться перестрибувати через калюжу або щось обходити. Ти просто йдеш і не страждаєш. Життя не вводить тебе в депресію. Люди ходять і усміхаються. Так і хочеться купити смажену ковбаску на вулиці і співати німецьких народних пісень", - згадує блогер.

Дрезден: раритетні велосипеди та дива архітектури

Двоколісний транспорт, на відміну від Берліна, тут залишають просто посеред вулиці: не прив'язують і не хвилюються за нього. Тому що знають точно, його ніхто не вкраде. Сила менталітету. Залиште велосипед у спальному районі столиці, приміром, і ви побачите, наскільки у нас все навпаки.

"Дрезден нам сподобався набагато більше, ніж Берлін. Дуже затишно і дуже красиво. Вражає, що майже все місто було зруйноване в Другу світову, і центр відбудовували. Ніколи б не подумав, що це не оригінальні споруди. Крутість міста пізнається по околицях. Якшо центр Львова по красі можна порівнювати з центром того ж таки Дрездена, то як тільки трохи відійти від центру, все стає ясно…" - підсумував Богдан.

Дивіться: українська волонтерка про життя у Німеччині

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася повна карта світового туризму.