Велика кількість українських муралiв з'явилася завдяки різним арт-проектам та фестивалям. Деякі були створені іноземними митцями. Мурали відмінно урізноманітнюють сірі і похмурі міські пейзажі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПерша десятка цих творів мистецтва в Україні була складена експертами "Обозревателя" спільно з CityOboz.
На десятому місці опинився львівський будинок, оформлений за типом кросворду. Автор - Сергій Петлюк. Висота малюнка тридцять метрів, ширина – вісімнадцять. Арт-об'єкт, створений у 2008 році. Розташовується на вулиці Академіка Сахарова, 82.
На дев'ятому місці - житомирський портрет Стіва Джобса у виконанні Віталія Талько. Знаходиться на вулиці Восьмого березня, 13-А.
На восьмому місці - дніпровське кошеня з лампочкою художників Ігоря Матроскіна і Сергія Білого. Розташувалося на воротах підстанції "Славута" на вулиці Короленка.
Маріупольська рукавиця - робота японця Міязакі Кенске. Прикрашає школу №68.
На шостому місці - пані і козак Олександра Бритцева. Дніпро, житловий масив "Сонячний".
На п'ятому місці заслужено - ведмідь іспанця Kraser. Київ, Верхній Вал, 44.
Леви прикрасили стіну гімназії №267 на київській Дарниці. Намалював їх аргентинець Jaz.
Чорно-біла абстракція поляка Маріуша Вараса - на третьому місці. Харків, вулиця Плеханівська.
Сумний кінь художника із США Ернесто Маранье. Одеса, Французький бульвар, санаторій імені Чкалова.
Назва мурала, що зайняв перше місце - "Піднятися з бруду". Його намалювала нью-йоркська художниця BKfoxx. Київ, управління поліції Печерського району.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" на плато Наска в Перу виявили нові зображення. Вони являють собою тварин і природні явища. Із землі їх не видно, краще всього проводити огляд з висоти пташиного польоту. Є багато різних теорій на тему створення цих зображень, включаючи гігантський календар і послання інопланетянам.