Існують компанії різного масштабу: маленькі, середні і великі. Кожному типу відповідають різні помилки в сфері фінансів. Як би там не було, всі перераховані нижче пункти можуть призвести до незворотних змін в роботі бізнесу та вимагатимуть від власника багато сил на їх рішення.

ПОМИЛКА 1. Змішування особистих коштів і коштів бізнесу.

Таке явище з'являється, коли власник пускає грошові потоки бізнесу через власну кишеню. Подібна помилка призводить до помилкового відчуття багатства, коли грошей стає багато і власник витрачає більше коштів, ніж може собі дозволити компанія. Коли приходить час платити за рахунками (зарплати, оренда офісу і т.д.), виявляється, що грошей не вистачає, з'являються касові розриви. Слідкуйте, щоб кошти власника і бізнесу були розділені.

ПОМИЛКА 2. Відсутність фінансового обліку.

Якщо у вашій компанії не ведеться фінансовий облік, рано чи пізно у вас з'являться проблеми різного характеру. Може виявитися, що у вас роздулися витрати, або впала маржинальність, а ви цього не помітили і так далі. Відсутність фінансового обліку породжує регулярна поява нових проблем у сфері фінансів.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Головні новини за 9 травня: неприємні новини для українців та ганьба ухилянтів Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось
Показати ще

ПОМИЛКА 3. Відсутність фінансового планування.

Може, ви навіть налагодили фінансовий облік, але не заглядаєте за горизонт - ви не плануєте ні грошові потоки, ні дохідну складову вашого бізнесу. Дуже важливо, якомога раніше налагодити ефективне планування у вашій компанії. Так ви можете прогнозувати фінансову ситуацію і заздалегідь вживати відповідних заходів.

ПОМИЛКА 4. Роздуття витрат бізнесу

Проблема з'являється, коли ваш бізнес стає прибутковим, у вас з'являються надлишкові грошові кошти - і ви починаєте витрачати гроші на статті, які ніяк не впливають на прибутковість вашої компанії. Це може бути надто дорогий офіс, надмірна кількість секретарів і т.д.

ПОМИЛКА 5. Необдумана обважування бізнесу кредитами.

Цю помилку найчастіше допускають компанії в сегмента малого та середнього бізнесу. Особливо це небезпечно, коли бізнес тільки стартував, не пішов, але, через надмірну прив'язки до компанії, ви шукаєте кошти для утримання його на плаву. Такі емоційні дії можуть стояти підприємцю втрачені роки, які він витратить на виплачування кредиту.

Це деякі помилки, яких потрібно уникати в сфері управління фінансами. Ще більше рішень для вашої компанії шукайте на практикумі «Управління фінансами для власників бізнесу».

КОЛИ?

4 листопада 2017 року (субота)

ДЕ?

Київ, конгрес-хол «Космополіт», вул. В. Гетьмана 6

ДЛЯ КОГО?

Для власників, керівників і фінансових директорів компаній

НАВІЩО?

Ви дізнаєтеся, хто в організаційній структурі компанії повинен відповідати за ведення управлінського фінансового обліку, який функціонал даного співробітника і як його мотивувати на ефективне виконання даних обов'язків.

ЩО ВИ ОТРИМАЙТЕ?

На занятті ви вивчите логіку складання ключових управлінських фінансових звітів в бізнесі - P & L (звіт про прибутки і збитки), Cashflow (Звіт про рух грошових коштів) і Баланс, навчитеся читати дані звіти і приймати на їх основі управлінські рішення.

Реєструйтеся і наведіть порядок в гаманці вашої компанії