День Святої Трійці вважається одним з найголовніших найдавніших християнських свят. Його відзначають на 50-й день після Великодня. У 2017 році свято випадає на 4 червня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІсторія свята
Історія святкування Трійці уходить корінням в біблійні перекази. Апостоли зібралися в Єрусалимі на 50-й день після Воскресіння Христового. Тоді до них, як і обіцяв Ісус, зійшов Святий Дух, який наділив апостолів благодаттю і осяянням. Цей дар дозволив їм говорити на різних мовах і вести проповіді всім народам.
Свято отримало свою назву на честь зішестя Святого Духа на учнів Христа. У християнський календар Трійця увійшла лише в кінці V століття, коли Церква прийняла відповідний догмат на Другому Вселенському Соборі в Константинополі в 381 році.
На Трійцю в православних храмах проводяться урочисті богослужіння. Священики одягаються в білі або зелені вбрання, що символізує відродження Святого Духа.
Традиції та звичаї
Напередодні Святої Трійці, свої будинки прийнято прикрашати рослинами - гілками аїру, м'яти і любистку. Їх потрібно акуратно розкласти на підлозі по всій оселі і так зберігати до наступної неділі. Упродовж тижня будинок наповниться ароматами трав і рослин, який вижене всю нечисту силу.
Православні йдуть на святкове богослужіння з букетом свіжих трав. Вважалося, що ставлячи свічку на честь свята, треба впустити кілька сльозинок з неї на пучок трави. Зелень, квіти символізують життя. Так люди висловлюють радість і дякують Богу за відродження їх до нового життя через хрещення.
Предки вважали, що це зробить літо не посушливим. Крім того, якщо на Трійцю йтиме дощ, то варто очікувати рясного врожаю.
У цей день категорично забороняється шити, прясти, робити ремонт, пекти і працювати на городі. Небажано також купатися в річках, водоймах або морі, так існує ризик потонути. Згідно з повір'ям, людину може затягнути на дно нечиста сила.
Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, українці отримають додаткові вихідні в червні, оскільки Трійця 2017 випадає на неділю і свято переноситься на робочий день.