День Святої Трійці є одним з головних свят для всього християнського світу. У 2017 році православні його відзначають 4 червня, а католики - 11 червня.

Трійця завершує весняний цикл християнських свят. Після нього настає пост і річний цикл. У різних країнах існують свої традиції пов'язані зі святом.

У православних християн головним символом Трійці є береза ​​і букет зелених трав. Згідно з традиціями, в цей день віруючі встеляли підлогу в будинках і церквах свіжоскошеною травою. Іконостас обов'язково прикрашали березовими гілками. Також часто використовували дубові, кленові гілки або калину.

Після урочистої служби, християни поспішали додому готувати святковий стіл. Головним атрибутом свята залишається коровай. На святковий обід традиційно скликали гостей.

В Італії існує традиція розкидати пелюстки троянд. Цей звичай пов'язаний з чудом сходження вогненних язиків зі стелі церкви. Через це Трійця на Сицилії і в інших регіонах Італії називалася Pasqua rosatum. Ще одне італійське найменування свята - Pasqua rossa. Воно походить від традиційних червоних кольорів торжества.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

У Франції під час богослужіння прийнято дути в труби. Ця традиція нагадує віруючим звук сильного вітру, який супроводжував зішестя Святого Духа.

На північному заході Англії на Трійцю проводять церковну та капличну ходи, так звані "Духівські прогулянки". У них приймали участь духові оркестри і хори.

У Німеччині символом Трійці вважається білий голуб. З VI століття існує звичай випускати в небо цих птахів під час церковної служби. Голуб символізує мир, а також Святий Дух в християнській традиції. Ще один старовинний звичай - садити дерева. Стародавні германці вірили, що березові гілки відганяють від будинку злих духів й встромляли їх у землю перед помешканням. Іноді гілочки приживалися, що і започаткувало традицію садити молоді дерева.

А згідно фінській приказці, якщо не знайти собі пару до Трійці, весь наступний рік залишишся самотнім.

У більшості країн Трійця є вихідним днем. Свято стає ще одним приводом зібратися рідним і близьким в тісному сімейному колі за святковим столом.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, українці отримають додаткові вихідні в червні, оскільки Трійця 2017 випадає на неділю і свято переноситься на робочий день.