Недалеко від Києва у Дніпрі виловили нетипових для річки мешканців. Це були медузи, що стало причиною їх появи невідомо.

Відео з ними розмістив у себе на сторінці в Facebook житель Вишгорода Юрій Вознюк. "Спіймана в Дніпрі", - написав він.

Виловлених медуз посадили в банку, після чого відпустили назад у водойму.

Користувачі мережі здивувалися даному вилову. "Дожилися", "Нічого собі", "Скоро будемо ловити акул", - прокоментували вони.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Юзери також зазначили, що таких же медуз неодноразово бачили в Київському морі.

Варто відзначити, що вперше медуз у річках зафіксували в Дніпрі, а тепер вони влаштувалися ще й у водоймах Закарпаття.

"Вид прісноводних медуз краспедакусты (Craspedacusta) вперше виявили в Лондоні, в басейні ботанічного саду. Кілька років назад через різке збільшення їх кількості в Москві-річці російська преса кишіла міфами і схвильованими публікаціями. Офіційно зареєстровані медузи є і в Україні, в тому числі і на Закарпатті", – розповідає кандидат біологічних наук, завідувач кафедри зоології біологічного факультету УжНУ Куртяк Федір Федорович.

Прісноводні медузи досягають лише від 2 до 4 см в діаметрі, мають жалкі клітини, які для людей не представляють ніякої небезпеки, адже краспедакуста харчується планктоном.

Поймана сегодня в Днепре

Posted by Юрий Вознюк on Saturday, 30 June 2018
Раніше, державне агентство водних ресурсів України оприлюднило дані моніторингу поверхневих вод у форматі відкритих даних.

Публічна інформація в машиночитаній форматі з'явилася на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних data.gov.ua. Дані оприлюднені 14 основними показниками з 445 пунктів збору води на річках всіх основних річкових басейнів України за останні п'ять років.

В Україні майже 80% населення одержує питну воду з поверхневих джерел, серед них майже 75% - з Дніпра.

Дані про якість води - одні з найбільш цінних, але одночасно - і одні з найбільш закритих у світі. Згідно останньому випуску Global Open Data Index, тільки 15 країн в світі публікують ці дані у відкритому і машиночитаній форматі. Фінляндія робить це найбільш якісно - регулярно і в повному обсязі. Відтепер дані саме такої якості будуть доступні і в Україні.

Нагадаємо, в мережі показали, як виглядає Київське водосховище з висоти пташиного польоту. Звичне місце з нового ракурсу виглядає особливо величним і загадковим.

Як повідомляв портал "Знай.uа", відпочиваючу в річці на Київщині атакувала небезпечна змія. Під час купання на Дніпрі на міському пляжі плазун вкусив дівчину, через що їй довелося негайно звернутися за допомогою до медиків.