Нещодавно на каналі ХХ було опубліковано відео, на якому можна побачити і шахтаря на ланосі AH4820BI на зустрічній і поліцаї, які кудись так поспішають, що їм байдуже на порушення ПДР.

До слова, українських водіїв попередили, як будуть фіксувати порушення на дорогах. Так стало відомо, про введення системи фотовідеофіксації.

Але більшість експертів скептично налаштовані щодо цього нововведення, навіть якщо воно-таки запрацює найближчим часом.

Фахівці вважають, що це зовсім не стане панацеєю від усіх бід на дорогах.

Популярні новини зараз
Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Індексація зарплат в Україні: коли чекати і на скільки перерахують виплати в 2024 році Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити
Показати ще

"Чоловік порушив правила дорожнього руху, сталося ДТП, хто загинув, і водія оштрафували за перевищення швидкості. Але це міра вже постфактум", — пояснює урбаніст Григорій Мельничук.

Крім того, за словами експерта, є велика проблема з тим, щоб лист щастя отримав реальний порушник, а не стороння людина. У нас є дві категорії автомобілів, які не мають реєстрації на власника машини, продані за генеральним дорученням, і авто на евробляхах. Водії цих машин по суті не будуть підпадати під фото/відео-фіксацію.

Також, уникнути відповідальності автовласник зможе лише в тому випадку, якщо за кермом був інший чоловік, який сам зв'язався з Національною поліцією протягом двох тижнів. Повідомлення про зафіксоване порушення власнику автомобіля будуть відправляти з допомогою "Укрпошти".

За словами Мельничука, більш ефективним інструментом для підвищення безпеки на дорогах є відповідність дорожньої інфраструктури тих швидкостей, які мають бути за законом.

"Якщо у нас встановлено обмеження для населених пунктів в 50 кілометрів на годину, то не може бути в місті широке, пряме шосе з просторими смугами, за яким будь-яка людина буде їхати швидше.

Крім того, одночасно повинно створюватися величезна кількість інженерних рішень: острівці безпеки, викривлення проїжджої частини, круговий рух, як це влаштовано в європейських країнах, де водій фізично не може їхати швидше, ніж це дозволено законом. Водія заганяють у такі рамки, що, якщо він буде їхати швидше, він розіб'ється раніше, ніж встигне когось збити", — резюмував експерт.

Нагадаємо, у п'ятницю вранці, 3 серпня, в Одеській області на трасі Одеса-Рені сталася моторошна дорожньо-транспортна пригода.

Як повідомляв Знай.ua, стало відомо про страшну ДТП в Білорусі, в якій постраждали українські громадяни. Так, в Оршанському районі автобус потрапив у ДТП міжнародного сполучення Київ-Таллінн, на борту якого, в тому числі, перебували громадяни України.

Також Знай.ua писав про те, що масштабний скандал назріває довкола вбивства 29-річного уродженця Дніпра В'ячеслава Голенка в селищі Лазурне Херсонської області. Його друзі помітили дивні розбіжності, більш того - підозрюють поліцейських у причетності до злочину.