В уряді розповіли, як тіньова економіка впливає на бідність України


Тіньова економіка та зарплати в конвертах породжують бідність і позбавляють українців права на соціальний захист. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає galinfo.

За його словами, приблизно 40% української економіки знаходиться в тіні, а тому стандартні для розвинутих країн рецепти вирішення економічних проблем не є дієвими.

"Натомість, детінізація на сьогоднішньому етапі дасть грошей більше, ніж результати економічного зростання", - стверджує Рева.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

"По факту фонд оплати праці у 2017 році становив 796 млрд гривень. При 2,5% економічного зростання минулого року ми отримали 212 млрд гривень до бюджету. Ці гроші прийшли з тіньової економіки, внаслідок підвищення мінімальної зарплати вдвічі", - вважає міністр.

Раніше МВФ оцінив розмір тіньового сектора в структурі економіки України в 44,8%.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", Київ піднявся на 20 позицій в списку найдорожчих міст світу і посів 110 місце в рейтингу.

Так, якщо минулого року Київ був на 3 місці найдешевших міст світу, то нині він опинився на 23 позиції. Серед найдешевших міст планети в березні 2018 року видання виділило Дамаск (Сирія), Каракас (Венесуела), Алмати (Казахстан), Бухарест (Румунія).

Нагадаємо, Україні потрібно скористатися досвідом успішних держав та створити відкриту і прозору систему взаємодії політиків із небайдужими бізнесменами, щоб уникнути прихованих домовленостей.

Відмітимо, в Україні зараз неймовірно відчутна соціальна нерівність. В той час, як одні люди намагаються вижити на копійки, інші можуть розкошувати.

Про це говорить Х'юг Мінгареллі, голова Представництва Європейського союзу в Україні, повідомляє УНІАН.

"Багато хто з вас ультраліберали, я - ні. Я вірю, що після певного рівня соціальної нерівності неможливо досягти стійкого зростання. У цій країні рівень нерівності просто неприйнятний. Ви не можете бути країною, де більшість населення намагається вижити на менш як 200 доларів, коли у вас сотні Porsche, Ferrari і Lamborghini на вулицях", - поділився своєю думкою він.