З початком Операції об'єднаних сил на Донбасі почне діяти особливий порядок. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на текст розпорядження. Документ вступить в дію 30 квітня.

Порядок передбачає надання органам сектору безпеки і оборони та іншим державним органам спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ в Донецькій і Луганській областях.

Зоною безпеки, прилеглою до району бойових дій, вважається ряд населених пунктів, з якими можна ознайомитися у тексті документу. Саме тут за рішенням командувача Об'єднаних сил можуть створюватися райони обмеженого доступу і заборонені для доступу райони.

Документ також встановлює порядок перебування в зоні безпеки на території Донбасу для осіб, які не були залучені до проведення операції: "зелений" (перебування та переміщення осіб не обмежене, за винятком районів забороненого і обмеженого доступу), "жовтий" (перебування та переміщення осіб здійснюється за наявності документів, проводиться особистий огляд громадян і речей, транспортних засобів, даний режим встановлюється на межах ізоляції і районів обмеженого доступу), "червоний" (перебування осіб тимчасово обмежено, заборонено, пропуск громадян і посадових осіб здійснюється за наявності перепуски, транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об'єкти не допускаються).

Популярні новини зараз

Похід до туалету обернувся для жінки жахливими ранами: "Причаїлася в унітазі"

Аномальна зима: синоптик озвучила прогноз, якого раніше в Україні ніколи не було

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Українцям показали найгарнішу жінку світу: чоловіки ковтають слинки

Показати ще

Відзначається, що відповідні режими можуть тимчасово вводитися в окремих районах, або по усій зоні безпеки за рішенням командувача Об'єднаних сил. Нововведенням законопроекту стало переформатування АТО в "заходи із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ".

Раніше "Знай.uа" повідомляв про те, що посол Німеччини в Україні Ернст Рейхель назвав символічним жестом надання Україні від США протитанкових комплексів Javelin. Він підкреслив, що вважає це засобом заходи на випадок можливої масової атаки з боку Росії.

"Необхідно взяти до уваги, що згадане зброю з США - це озброєння, яке не має прямого відношення до бойових дій на Донбасі. Найбільш згадувані - це протитанкові ракетні комплекси "Javelin", але на Донбасі немає танкових боїв. Відповідно, постачання цього озброєння є символічною і є запобіжним заходом на випадок можливої більш серйозної атаки. Це не є внеском у безпосереднє вирішення конфлікту на Донбасі", - стверджує Рейхель.