На сайті "КП. Крим" опублікували статтю, в якій проведено "аналіз" станом російської мови в інших пострадянських республіках.
Путінські "експерти і вчені", які були опитані виданням, у всіх країнах, які проголосили незалежність після розпаду "совка", кричали, що російська мова "утиску" і "не отримує належної уваги, особливо в Україні".

Заступник директора Інституту країн СНД Ігор Шишкін заявив, українська мова нібито є "частиною російської мови, його гілкою, яку перетворили в окрему мову".

"Сьогодні в Україні російська мова використовується в основному в побуті. З реклами його випалюють розпеченим залізом, в ЗМІ постійно вводять обмеження. Якщо тенденція збережеться, російська скоро просто заборонять. Це не фантазії, це тенденція. При цьому, російська мова – рідна мова все населення України. Абсолютно", - говорить "вчений".

І при цьому Шишкін обурюється, що "Росія не робить нічого, щоб зберегти в Україні російське самосвідомість".

Популярні новини зараз

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Зірка TikTok Діна Саєва зізналася, що і за скільки їй пропонували зробити для Путіна

Арсен Мірзоян показав, заради чого тікає з дому щоранку: поки Тоня Матвієнко спить

Цього розчину бур'ян боїться, як вогню: натуральний засіб для ідеального газону за одну ніч

Показати ще

"Іноді влаштовується "вечір пам'яті Державіна", але це не боротьба за російську мову. Ще до 2014 року ми зверталися у всі інстанції з пропозицією організувати теле та радіомовлення на території України. Нам відповіли: "Ви з глузду з'їхали, ми викуповуємо місце і час в українських ЗМІ". Ми запитували, а що будемо робити, коли це заборонять? І нам відповідали: "Та як таке можливо, свобода слова! Так весь світ стане на захист російських ЗМІ!". І що ми маємо?.. Якщо Росія і далі нічого не буде робити, то існування російської мови в Україні буде залежати тільки від стійкості російських людей. Але прорахувати цю стійкість ми не можемо", - каже Шишкін.

Нагадаємо, що кожна з слов'янських літературних мов, включаючи польську, російську, білоруську, словацька, болгарська (тобто географічно найближчі до української мови) і інші слов'янські мови формувалися за тими ж принципами, що й сучасна українська літературна мова, сформована в XVIII столітті на основі среднеподнепровского говору південно-східного наріччя української мови.

Багато стародавні пам'ятки письменства свідчать, що стара книжна мова, якою розмовляли на території сучасних України і РФ має набагато більше спільного з українською мовою, ніж російською.

"Знай.uа" нагадує, що відома українська співачка Марія Бурмака розповіла, що якось потрапила на курйоз із-за російської мови.