"У 90-ті роки такі розборки називали ще "Суперечка господарюючих суб'єктів із застосуванням енергії газів, які розширюються", - говорить експерт з особистої безпеки Ярослав Дунаєв.

Експерт відзначає той факт, що раніше нардеп Мосійчук заступився за лідера ОУН Миколу Коханівського. В останнього виник конфлікт з іншим ветераном АТО - Русланом Качмалою. Суперечка виникла через так званий будинок втікача екс-глави НБУ Сергія Арбузова, який перетворили на тимчасовий гуртожиток.

Цієї ночі в сумнозвісному будинку Арбузова сталася пожежа на площі більше, ніж 300 квадратних метрів, яку рятувальники гасили до ранку.

"Спочатку конфлікт, потім розгром суду, замах і пожежа. Останні два інциденти трапилися буквально в одну ніч", - говорить Дунаєв.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Історія з будинком Арбузова більш ніж темна. Відомо, що сам будинок заарештований за борги, але вже кілька років там проживають добровольці і переселенці із зони АТО.

Влітку між мешканцями будинку розгорівся скандал. Усе через борги по комуналці і розподіл житлових площ.

Переселенців підтримав Микола Коханівський, проти нього виступили бійці батальйону "Один" та їхній командир Руслан Качмала.

Представник переселенців, "комендант" будинку Олена Аджи каже, що конфлікт почав зріти близько півроку тому. Імпровізований гуртожиток тоді відключили від електроенергії і, за словами "коменданта", представники батальйону "Один" відмовлялися платити - борг по дому, який перевищував 100 тис. грн. У травні сторони домовилися про порядок оплати, але 30 червня виник новий конфлікт - бійці зажадали приміщення, яке займали переселенці.

Правоохоронці відкрили відразу кілька проваджень за заявами представників обох сторін конфлікту.

Качмала ще влітку заявив, що "Один" заїхав у будинок близько двох років тому на запрошення волонтерів, на умовах "прогнати звідти наркоманів". Загін не проживає в будинку постійно, виїжджають на бойові завдання в зону АТО. Звинувачення переселенців у зломі, образах і самовільному зайнятті приміщення Качмала відкидає. Каже, що вони там живуть на однакових умовах, самовільно.

"Людям ніде жити. У мене 40 чоловік, пацани з Донбасу, з Маріуполя. У них дому немає, у них документів немає, тільки паспорт. Як втекли з дому на війну, і все", - стверджує Качмала.

За словами Качмали, скандал навколо його підрозділу нагнітається, по-перше, з метою продажу будівлі народним депутатом Ігорем Мосійчуком, по-друге, через неприязнь до нього комбата "ОУН" Миколи Коханівського. Помічник Мосійчука Тетяна Близнюк - одна з близьких соратників комбата. У коментарі журналістам вона заявила, що народний депутат дізнався про проблему з переселенцями тільки на початку липня.

"Я сама звернулася до нього і розповіла про це, коли у переселенців почалися проблеми з батальйоном "Один". До цього він навіть не знав, де ця будівля знаходиться. Щоб заявляти про його інтереси, потрібні хоч якісь докази. Нехай Качмала їх покаже, якщо вони у нього є", - заявила помічник депутата Тетяна Близнюк.

На інтереси Ігоря Мосійчука в цій справі натякає і радник міністра МВС Ілля Ківа.

"Мені важко повірити, що добротний будинок в центрі, на хорошому місці могли так просто віддати під гуртожиток незаможним бійцям і переселенцям. Людей пустили туди спочатку щоб прикрити явні інтереси, щоб потім прибрати будинок до рук. Навряд чи через гуртожиток два відомих патріота стрілятимуть один в одного прямо на вулиці. Значить, є чийсь інтерес - прибрати будинок до рук. Пожежа і замах тільки підтвердження того", - говорить Ярослав Дунаєв.

Він каже, що виконавці і замовники відомі самим учасникам конфлікту за будинок, а Ігор Мосійчук отримав чи то відповідь, чи то попередження від іншої сторони конфлікту.

У всьому цьому шкода загиблих і постраждалих людей.
"Мені пригадується американський досвід легендарного Едгара Гувера. Коли в 30-40-х роках у США почалися масові розбірки між мафіозі прямо на вулицях, і внаслідок чого почали гинути мирні невинні люди, до цих самих мафіозі почали приходити гості і розстрілювати їх на місці. У результаті виникла домовленість між Гувером і мафіозі: Гувер їх не чіпає, а мафіозі не влаштовують гучних розбірок на вулицях і вирішують все по-тихому, між собою. До речі, ці домовленості діють досі. На жаль, Гувера у нас немає..." - коментує Дунаєв.