Влада знову вигадала новий спосіб, як влізти в особисте життя кожного українця. Цього разу це відбуватиметься через нові правила щодо прописки громадян. Відтепер на українців чекає нова морока та навіть штрафи, і ось за що.

Згідно нового закону, який розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", реєстраційні органи отримають дозвіл проводити перевірки, чи живуть громадяни за місцем реєстрації. Невідповідність цьому факту каратиметься штрафом. Він становитиме 20-50 неоподатковуваних мінімумів доходів населення, тобто 340-850 гривень.

Автори проекту зазначають, що за умови зміни проживання українцями віком понад 14 років потрібно зареєструвати поточне місце проживання. Це можна здійснити протягом 30 днів шляхом подання заяви особисто чи в режимі онлайн через мережу. Дані будуть зберігатися у Єдиній інформаційній системі. Перевірка не стосуватиметься власників житла, які живуть за місцем реєстрації, військовослужбовців та бездомних. Система розпочне роботу з 1 липня 2019 року, а здійснити реєстрацію можна до 2021 року.

Про що ще потрібно знати українцям

Якщо даний законопроект отримає більшість голосів народних депутатів, норми набудуть чинності через два роки, з початку 2020-го.

Популярні новини зараз

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

"Не догледіла", - Юрій Ткач з "Квартал 95" з дружиною здивували знімком з Туреччини

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Показати ще

За недостовірні дані оштрафують.

Прописка і виписка буде відбуватися виходячи з тих документів, які подав заявник. Ці дані зможуть вибірково перевіряти, і, якщо виявлять невідповідність, – реєстрацію зупинять, а заявника оштрафують.

Юристи зазначають, що декларативний принцип реєстрації має дуже тонку грань між швидкими і легкими умовами такої реєстрації, і тотальним контролем держави за своїми громадянами і різними зловживаннями. Втім, як зазначають експерти, Спрощена реєстрація може привести до маси зловживань. Тому, щоб відбити охоту маніпулювати даними, вводяться великі штрафи.

Дивіться: Росія при в'їзді в Україну знадобиться попередня реєстрація

Як повідомляв портал "Знай.ua", нові ціни на продукти повернуть в Україні голодовку. На сьогодні найбільше витрат населення припадає саме на харчування та алкоголь.