Український Мінфін представив авторську інформаційно-аналітичну платформу електронної верифікації держвиплат.

На своїй сторінці в Facebook заступник голови Мінфіну Євген Капінус повідомив, що це відбулося на зустрічі з фахівцями Світового Банку.

"Цей продукт створений з метою забезпечення ефективності використання фінансових ресурсів, є основним пріоритетом бюджетної політики. Найважливішим принципом тут є соціальна справедливість: соціальні виплати повинні спрямовуватися до найменш захищених громадян", - підкреслив він.

За його словами, Мінфін створив дієвий інструмент, який забезпечить підвищення адресності державних виплат, оптимізацію бюджетних витрат і буде сприяти розвитку справедливої системи соціального забезпечення в Україні.

Мета верифікації - це економія державних витрат та направлення їх насамперед на підтримку тих громадян, які цього найбільше потребують.

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

"Ми розробили систему і запровадили сервіс, який, зокрема, дозволяє проводити перевірку інформації про права людини на одержання виплати на етапі обігу, що повинно підвищити якість послуг, і скоротити витрати часу на їх отримання", - пояснив чиновник.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в європейські країни масово почали їхати українці передпенсійного віку, тобто ті, кому до пенсії залишилося 10-15 років. Не розраховуючи на соцвиплати, а розраховуючи тільки на свої сили, українці намагаються хоч трохи заробити на старість. У підсумку бонусом вони отримують ще й виплати від європейських держав.

За даними експертів, у 2016 році (за минулий рік інформація ще обробляється) тільки офіційно на ПМП до Німеччини виїхало 4,6 тис. осіб. На другому місці за популярністю Румунія (близько 4 тис. чол.), потім ідуть Португалія (3,2 тис. осіб) та Італія (2,9 тис. осіб). А замикає першу п'ятірку країн Польща з показником в 1,9 тис. чол.

Як повідомляв портал "Знай.uа" влада визначилася, яким чином скорочувати кількість субсидіантів і хто потрапить під немилість закону. Це відбудеться у кілька етапів. Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко. На першому етапі, за словами чиновника, пройде перевірка, всіх хто отримував субсидії і претендує на них знову. Фіскальна служба перевірить доходи громадян.