На двох пляжах міста Дніпро виявлені збудники холери. Про це свідчать результати досліджень води центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.

Вони вказані на онлайн-карті пляжів України, там зазначено два місця на території Дніпра, де вода не відповідає нормам якості. Зокрема, це пляж в зоні відпочинку на житловому масиві "Перемога" на Мандриківській косі, а також пляж у Парку культури і відпочинку "Придніпровський".

Так, на цих пляжах виявили V. cholerae Non O1/O139 – не агглютиніруючий холерний вібріон. Він вважається умовно патогенною флорою і в деяких випадках може викликати холерну дизентерію.

Нагадаємо, в Україні була складена карта найнебезпечніших водойм. Центр громадського здоров'я оприлюднив інтерактивну карту пляжів і рекреаційних зон в Україні, де взагалі не рекомендується купатися, адже якість води на цих пляжах і зонах не відповідає законодавчій нормі. Як повідомили в прес-службі Центру на сторінці в Facebook, в пробах води знайшли лактопозитивні кишкові палички.

Зокрема, було проведено 1001 дослідження якості води на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя. З них 30 проб (3%) не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (морська вода – 1,2% 782 досліджень, річкова вода – 9,6% 219 досліджень).

Річкова вода теж не скрізь відповідає вимогам - з 1500 досліджень не відповідають нормативам на мікробне забруднення 114 досліджень (7,6%). На місцях, де результати перевищують мікробіологічні показники, органам місцевого самоврядування рекомендовано встановити знаки про заборону купання.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що київські пляжі небезпечні для життя. Всі 13 пляжів столиці не пройшли санітарну перевірку. Так, комунальне підприємство "Плесо" не рекомендує купатися на всіх пляжах Києва. На всіх небезпечних пляжах вивісили "жовтий прапор", який сигналізує про те, що купатися і загоряти там не рекомендується.