Кожна третя машина громадського транспорту не має права виходити на маршрут. Таким є підсумок перевірок перевізників "Укртрансбезпекою". Причиною ревізії стали смертельні ДТП, що трапилися в липні.

Станом на п'ятницю, 17 серпня, працівники Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) перевірили 27 тисяч транспортних засобів. В результаті перевірок виявили шокуючий факт - третина громадського транспорту не має права перевозити пасажирів.

Про те, наскільки безпечні дороги в Україні, йдеться в сюжеті 5 каналу.

"Дехто каже, що не має документів, хтось відмовляється від перевірки. Щоб не було такого - і створені мобільні групи (по перевірці громадського транспорту)", - розповів в.о. начальника управління Держслужби з безпеки на транспорті у Львівській області Роман Лобода.

Зокрема найпоширенішими порушеннями є тріщини на лобовому склі транспорту, непрацюючі ліхтарі і звукові сигнали, відсутність вогнегасників, а також не пройдений техогляд. При цьому штрафи за такі порушення коливаються від 340 грн до 680 грн.

Механізми притягнення до відповідальності перевізника є, розповідають в Укртрансбезопасності. Однак їм, так само як і патрульної поліції, бракує кадрів. Поліпшити ситуацію могла б відеофіксація.

Міністерство внутрішніх справ розробило законопроект зі змінами до правил дорожнього руху. Деякі новації вже частково запрацювали - швидкість в населених пунктах обмежили до 50 км / год, на дорогах встановлять камери, а перше водійське посвідчення видаватимуть на два роки. Після цього терміну, якщо водій не здійснював серйозних порушень, його продовжать на 30 років без складання іспитів. Інакше - повторні іспити.



"Протягом останніх трьох тижнів, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, загальна кількість ДТП з потерпілими зменшилася на 26,5%. Кількість травмованих в таких ДТП зменшилася майже на 32%", - звітує перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

МВС також пропонує збільшити штрафи за порушення. За перевищення швидкості каратимуть на майже 3,5 тис. грн. Таку ж суму викладе і порушник, який зник з місця ДТП. За водіння без посвідчення водія оштрафують на більш ніж 10 тис. грн. Якщо під час ДТП є постраждалі чи загиблі, то водієві може загрожувати від 3-х до 12-ти років позбавлення волі.



МВС передало законопроект зі змінами до правил дорожнього руху в парламент. Правда, до його розгляду депутати, які зараз на літніх канікулах, можуть перейти лише у вересні, в кращому разі.

Популярні новини зараз
Київстар відреагував на безмежні питання щодо підвищення тарифів: "Довго утримувався від цього..." Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Нагадаємо, 20 липня всю країну сколихнула страшна трагедія. На Житомирщині маршрутка врізалась у вантажівку, в результаті чого загинуло 10 людей, включаючи водія. Того ж дня,20 липня сталась моторошна аварія з автобусом на Одеській трасі.

Після цього влада оголосила про посилення контролю на українських дорогах, зокрема розпочалась масова перевірка громадського транспорту.

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Буковині переповнена маршрутка залетіла під потяг.

Також "Знай.ua" писав, чому маршрутки потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди.