86% українців повідомили, що змушені економити на тих чи інших статтях сімейного бюджету.

Такими є результати опитування Research&Branding Group.

Ще близько 10% респондентів не змогли визначитися з тим, економлять вони на чому-небудь, і якщо економлять, то на чому саме. І тільки 4% опитаних стверджували, що в даний час вони не економлять сьогодні ні на чому.

Найчастіше і приблизно в рівній мірі наші співвітчизники економлять на одязі та взутті, а також на харчуванні. Трохи рідше в цій якості згадуються такі статті витрат, як відпочинок і відпустка, а ще рідше - дозвілля і розваги. За ними йде група таких статей бюджету, як комунальні витрати, лікування та медикаменти, а також велика побутова техніка. На передостанній ступені в цій ієрархії розташувалися група статей сімейних витрат від дрібної побутової техніки до предметів розкоші. Нарешті, найрідше респонденти згадували про економію на витратах, пов'язаних з освітою.

Потрібно сказати, що різні соціально-демографічні групи українського суспільства мають певну специфіку в предпринимаемой ними економії коштів із сімейного бюджету. Наприклад, особи у віці 30-39 років виділяються із загальної маси населення країни тим, що значимо частіше економить на відпочинку (57%), розвагах (52%), великої побутової техніки (37%), предметах розкоші (28%) та освіті (17%).

А особи пенсійного віку частіше за інших економлять на продуктах харчування (63%), а також на лікуванні та медикаментах (51%).

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Опитування проводилося в період 15-24 червня 2017 р по загальноукраїнській вибірці (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м.Севастополь). N = 1800 осіб. Помилка вибірки склала ± 2,4% при рівні довірчої ймовірності Р = 0,95.

Як повідомляв "Знай.ua", група українських соціологів провела дослідження, щоб з'ясувати, як українці ставляться до релігії. Так, 91% респондентів заявили, що вірять в Бога, 6% українців заявили, що заперечують релігію в принципі, тобто, є атеїстами.