З 20 березня на заробітки за кордон виїхали 246 000 українців. Таку інформацію надав сайт ukrainianpeopleleaks.com. На інтернет-ресурсі можна побачити підрахунок виїжджаючих українців в онлайн режимі. Так, за даними ресурсу, кожні 30 секунд один громадянин України вирушає за кордон.

"Починаючи з 20 лютого вже виїхали 246 000 громадян. Ось такий підрахунок робить сайт, посилаючись на слова міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Зараз бачимо на екрані в реальному часі, що цей сайт показує. А пан Клімкін заявив, що залишає Україну більш ніж 100 000 українців щомісяця. А в минулому році, за даними чиновника, виїхали близько мільйона", - повідомили в ефірі українського телеканалу.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, цифри сайту можна прокоментувати таким чином:

"Нам державна прикордонна еміграційна служба дала стабільну цифру, скільки людей наших знаходиться за кордоном, за їх даними, а фактично працюють. Це 3 мільйони 200 тисяч человк. Справа в тому, що міграція наша, вона дуже неоднорідна. Величезна маса людей виїжджає на тимчасову роботу, сезонну роботу. І виїхавши на 2-3 місяці, потім вони повертаються. Їдуть інші. І такий кругообіг, якщо взяти масу людей, яка задіяна в міграції, то їх досить велика кількість. Але постійно за кордоном знаходиться 3 мільйони 200 тисяч осіб", - заявив міністр.

Популярні новини зараз
Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Виплати ніхто не чіпатиме: переселенців порадували доброю звісткою Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.uа", не встигли українці оцінити зміни в трудовому законодавстві Польщі, які вступили в силу на початку року, як поляки знову стали вносити до нього поправки.

Так, у Польщі вже діє спрощена система працевлаштування на підставі "Освядчень" (попередній трудовий договір, на підставі якого роботодавець пропонує працевлаштуватися у себе, а працівник погоджується приступити до роботи). На їх підставі можна було працювати до 6 місяців протягом календарного року. За новим законопроектом пропонується збільшити термін спрощеного працевлаштування з 6 місяців до 1 року.

За словами експертів, видача "Освядчень" для трудового мігранта безкоштовна. Вже зараз компанії-посередники у міжнародному працевлаштуванні змінюють схему оплати своїх послуг. При цьому українцям не треба платити зовсім – всі витрати беруть на себе польські роботодавці, для яких підшукують персонал. Крім того, розглядається і варіант продовжити дію дозволу на роботу для іноземців.