Міністерство охорони здоров'я вирішило дещо "розвантажити" лікарів, зокрема педіатрів, які займалися підготовкою медичної карти для дитини перед тим, як та йшла до дитячого садку або школи. Згідно зі змінами, тепер цей документ в освітніх закладах не вимагатимуть.

Про це йдеться в повідомленні прес-центру МОЗ.



У відомстві попередили батьків про те, що під час подачі комплекту документів на вступ у школу або дитячий сад вони не повинні пред'являти медичну карту дитини. Як зазначається, вчора, 13 березня, набув чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує ряд документації, необхідної для передачі для дошкільних установ і шкіл.

"Медики України щорічно заповнювали до мільйона медичних карток дитини (026/о), які вимагали для прийняття в дитячий садок і школу. Цей документ на 8 сторінок А4 заповнювався від руки і зберігався в школах і дитячих садах", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще


Як виявилося, відповідний наказ про скасування подачі дитячих медичних карток вирішили прийняти у зв'язку з тим, що зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах суперечить законодавству. Так, такі заклади не мають ліцензії на медичну практику, а значить і права зберігати ці папери не мають.

"Всі дані про дитину повинні зберігатися у лікаря, якого обрали батьки, підписавши відповідну декларацію", - додали в МОЗ.

Отже, представники дитсадків і шкіл не мають права вимагати від батьків медичних карток. Крім того, в міністерстві анонсували зміну порядку проведення медогляду дітей при вступі до навчальних закладів.



Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Тенопольской області розгорівся справжній скандал, що закінчився побоїщем і відкриттям двох кримінальних справ: тут замішані як учні, так і педагоги.