Українські школярі забрали золото на престижному міжнародному конкурсі: відео

поділитись
Чемпіонів запросили на навчання у престижні вищі США та Китаю, проте вони віддали перевагу Україні

Із конкурсу юних науковців, що проходив у Китаї, троє українських старшокласників привезли золоті медалі. Двоє киян та харків’янка представили світу свої нові розробки, які стосуються здоров'я людей.

Про це повідомляє ТСН.

До цієї миті кияни Даніела Гайчук та Максим Палладін йшли три роки. Саме стільки тривав їхній експеримент. Юні науковці вивчали, як важкі метали впливають на щурів.

Спершу з популярних кулінарних трав - м'яти, базиліку, петрушки, ромашки - створили препарати. Потім на досліді з'ясували, що у всій купленій в Києві зелені шкідливі речовини перевищують усі норми.

"Є така важка проблема - те, що промисловість велика і є проблеми з екоаудитом. Всі викиди у воду не контролюються. І саме тому в травах є такий великий показник", - зауважують юні науковці.

Потім придбану у столиці України зелень згодували гризунам. В ході експерименту науковці переконалися, що популярні, та на перший погляд корисні, продукти можуть неабияк нашкодити організму. Зокрема постраждають найбільше нирки та серце.

У Пекіні перемогу кияни здобули серед чотирьох сотень робіт із 38 країн. Усі реактиви, матеріали та навіть поїздку до Китаю забезпечували лише батьки школярів.

Ще одна золота медалістка - одинадцятикласниця з Харкова. На великій сцені у Пекіні Амілія Кирилова презентувала свою розробку - комплексну діагностику нейроциркуляторної дистонії.

Нейроциркуляторна дистонія, пояснила школярка, це коли людина не може нормально відпочити. Якщо її попередити на ранніх стадіях, то у подальшому каскад можливих хвороб просто не розвиватиметься.

Усі троє чемпіонів зізналися, що їх кликали вчитися до Китаю та США. Але вони вже готують документи в українські виші.

Дивіться про успіх юних українців у Китаї

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство науки і освіти України та соціальний проект "IT-школяр" домовилися спільно розвивати цифрову освіту в школах. Новий документ передбачає створення при МОН експертного комітету з впровадження цифрових технологій у шкільну освіту.

Автор матеріалу: 
Ирина Дождева
Теги: 
юні науковці, конкурс, Китай, українські школярі, перемога. золота медаль
З армійських складів пропали тисячі тон палива для ЗСУ
0
0
21:29 16.07.2018
В Україні все більшої популярності набувають «швидкі кредити»
0
0
20:45 16.07.2018
Держслужба ввела постійну заборону на "Валсар Н" в порошку, який виробляється в Китаї
0
0
20:30 16.07.2018
72-річному охоронцю житлового комплексу зламали щелепу і ребра
0
0
20:09 16.07.2018