Із конкурсу юних науковців, що проходив у Китаї, троє українських старшокласників привезли золоті медалі. Двоє киян та харків’янка представили світу свої нові розробки, які стосуються здоров'я людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє ТСН.
До цієї миті кияни Даніела Гайчук та Максим Палладін йшли три роки. Саме стільки тривав їхній експеримент. Юні науковці вивчали, як важкі метали впливають на щурів.
Спершу з популярних кулінарних трав - м'яти, базиліку, петрушки, ромашки - створили препарати. Потім на досліді з'ясували, що у всій купленій в Києві зелені шкідливі речовини перевищують усі норми.
"Є така важка проблема - те, що промисловість велика і є проблеми з екоаудитом. Всі викиди у воду не контролюються. І саме тому в травах є такий великий показник", - зауважують юні науковці.
Популярні новини заразТерміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронюванняПоказати ще
Потім придбану у столиці України зелень згодували гризунам. В ході експерименту науковці переконалися, що популярні, та на перший погляд корисні, продукти можуть неабияк нашкодити організму. Зокрема постраждають найбільше нирки та серце.
У Пекіні перемогу кияни здобули серед чотирьох сотень робіт із 38 країн. Усі реактиви, матеріали та навіть поїздку до Китаю забезпечували лише батьки школярів.
Ще одна золота медалістка - одинадцятикласниця з Харкова. На великій сцені у Пекіні Амілія Кирилова презентувала свою розробку - комплексну діагностику нейроциркуляторної дистонії.
Нейроциркуляторна дистонія, пояснила школярка, це коли людина не може нормально відпочити. Якщо її попередити на ранніх стадіях, то у подальшому каскад можливих хвороб просто не розвиватиметься.
Усі троє чемпіонів зізналися, що їх кликали вчитися до Китаю та США. Але вони вже готують документи в українські виші.
Дивіться про успіх юних українців у Китаї
Як повідомляв портал "Знай.ua", Міністерство науки і освіти України та соціальний проект "IT-школяр" домовилися спільно розвивати цифрову освіту в школах. Новий документ передбачає створення при МОН експертного комітету з впровадження цифрових технологій у шкільну освіту.