У суботу, 17 березня, Міністерство освіти і науки оприлюднило План реалізації експерименту по впровадженню електронних підручників та Національної електронної освітньої платформи. Так, в документі є підходи для апробації дослідних зразків е-підручників і впровадження їх в українських школах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.
"Пілотування електронних підручників у школах почнеться вже в 2018/2019 навчальному році і триватиме до кінця 2020/2021 н. р. За цей час планується дослідити використання експериментальних зразків за 41 назвою підручників (5 назв в перший рік, 13 – у другій, 23 – у третій)", - сказано в повідомленні.
Ресурсом для розміщення електронного навчального контенту та забезпечення вільного доступу до е-підручників стане Національна освітня е-платформа.
Відзначимо, що вона буде містити щонайменше 9 функціональних модулів. У найближчому майбутньому е-платформа буде одним з елементів забезпечення якісним освітнім контентом та освітніми послугами для навчання протягом життя.
Варто уточнити, що вже в цьому році в рамках Національної освітньої е-платформи планується створити модулі, які забезпечать прозору експертизу е-підручників, а також механізми їх відбору.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що після запланованого об'єднання шести шкільних предметів (біологія, географія, фізика, хімія, економіка, астрономія) в єдиний курс "Природничі науки", навряд чи варто очікувати масового скорочення вчителів. Таку думку висловила експерт з питань працевлаштування Тетяна Пашкіна.
"Мені здається, що у нас вчителів не вистачає. Хороших вчителів не вистачає не тільки в Києві, але і в Україні в цілому. Якщо взяти той же Київ і таку ходову професію вчителя іноземної мови, то плинність там дуже велика. Навіть незважаючи на те, що вчителі в державних школах оплачуються краще, ніж лікарі, все одно ми відчуваємо дискримінацію, тому що вчитель англійської мови може заробити в школі в 2-3 менше, якщо він буде викладати по Skype або бути викладачем на курсах", - зазначила вона.