Перші підручники мають бути у школах до 1 вересня. Однак, тепер доведеться чекати ще місяць. Причиною цього стала, погана експертиза Інституту модернізації змісту освіти. Про це 29 серпня, на засіданні уряду заявила міністр освіти Лілія Гриневич.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Ми не можемо, як міністерство, допустити до друку підручники з історії України для 10 та 5 класів, адже в деяких з них є абсолютно радянська історіографія. А підручники з громадянської освіти відправили на доопрацювання. Ми не можемо допустити, щоб подібні підручники потрапили в українські школи. Краще ми на них ще почекаємо", - пояснила міністр.
Тому, сказала Гриневич, міністерство планує провести аудит і реорганізацію Інституту модернізації змісту освіти.
"Аудит я вже призначила на 4 вересня - 5 жовтня. За його результатами відбудеться реорганізація, яка передбачає звільнення всіх співробітників і проведення повторних конкурсів на посади", - зазначила Гриневич.
Як повідомляє міністр, будуть встановлені нові правила експертизи:
- всі експерти будуть проходити обов'язкове навчання;
- експертизу кожного підручника будуть проводити кілька експертів;
- експерти отримають гідну заробітну плату;
- платформа для проведення експертизи буде автоматизована;
- буде визначено перелік критеріїв, яким повинен відповідати підручник;
- експерт буде відповідати за якість проведення експертизи;
- оцінка експертів буде максимально конкретизована.
Також Лілія Гриневич заявила, що процедуру експертизи підручників заберуть у ІМСО і передадуть іншій установі - Навчально-методичному центру з питань якості освіти.
Як повідомляв портал "Знай.uа", з 1 вересня в Україні запустять довгоочікуваний проект "Нова українська школа". Міністерство освіти і науки оприлюднило повний перелік основних положень, на яких буде базуватися ця система.
Також "Знай.uа" писав, українські батьки масово скаржаться на побори в школах напередодні 1 вересня. Здавати доводиться буквально на все: туалетний папір, мило, підручники, щоденники, парти, ремонт.