Перші підручники мають бути у школах до 1 вересня. Однак, тепер доведеться чекати ще місяць. Причиною цього стала, погана експертиза Інституту модернізації змісту освіти. Про це 29 серпня, на засіданні уряду заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Так через зрив термінів друку підручників всіх співробітників Інституту модернізації змісту освіти (ІМСО) планують звільнити і провести повторні конкурси на посади.

"Ми не можемо, як міністерство, допустити до друку підручники з історії України для 10 та 5 класів, адже в деяких з них є абсолютно радянська історіографія. А підручники з громадянської освіти відправили на доопрацювання. Ми не можемо допустити, щоб подібні підручники потрапили в українські школи. Краще ми на них ще почекаємо", - пояснила міністр.

Тому, сказала Гриневич, міністерство планує провести аудит і реорганізацію Інституту модернізації змісту освіти.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Показати ще

"Аудит я вже призначила на 4 вересня - 5 жовтня. За його результатами відбудеться реорганізація, яка передбачає звільнення всіх співробітників і проведення повторних конкурсів на посади", - зазначила Гриневич.

Як повідомляє міністр, будуть встановлені нові правила експертизи:

- всі експерти будуть проходити обов'язкове навчання;

- експертизу кожного підручника будуть проводити кілька експертів;

- експерти отримають гідну заробітну плату;

- платформа для проведення експертизи буде автоматизована;

- буде визначено перелік критеріїв, яким повинен відповідати підручник;

- експерт буде відповідати за якість проведення експертизи;

- оцінка експертів буде максимально конкретизована.

Також Лілія Гриневич заявила, що процедуру експертизи підручників заберуть у ІМСО і передадуть іншій установі - Навчально-методичному центру з питань якості освіти.

Нагадаємо, київська міська державна адміністрація рекомендує школам організувати заняття за семестровою системою, розпочати новий навчальний рік 1 вересня, а також провести осінні шкільні канікули. Вони розпочнуть у жовтні, зимові - в грудні, а навесні - в березні.

Як повідомляв портал "Знай.uа", з 1 вересня в Україні запустять довгоочікуваний проект "Нова українська школа". Міністерство освіти і науки оприлюднило повний перелік основних положень, на яких буде базуватися ця система.

Також "Знай.uа" писав, українські батьки масово скаржаться на побори в школах напередодні 1 вересня. Здавати доводиться буквально на все: туалетний папір, мило, підручники, щоденники, парти, ремонт.