Те, що російські найманці стягують військову техніку до лінії розмежування сторін на Донбасі, означає, що президент РФ Володимир Путін почав готуватися до нових провокацій.

Таку думку висловив екс-заступник голови генштабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

За його словами, Росія готується до 24 серпня, коли Україна відзначатиме 27 річницю Незалежності. Крім того він розповів, що наразі Кремль мало розглядає варіант широкомасштабного нападу, а більше сконцентрувався на ідеї проведення референдуму на окупованому Донбасі.

"Путін же любить організовувати різні події, наприклад, провести у себе Олімпійські ігри, чемпіонат світу, а також зіпсувати свято сусідові. Крім того, у нього поки не складається жодних чітких позиції по Україні. По Криму відомо, що американці підтвердили (декларація про невизнання Криму російським. - Ред.) а на Сході Путін хоче щось змінити, запропонувавши референдум, який не передбачено Мінськими угодами", - пояснює генерал.

Романенко також нагадав, що Путіна не влаштовує нинішній стан в окупованих регіонах, оскільки Росія несе величезні фінансові та економічні втрати.

Крім того генерал розповів, що протягом останніх років Кремль постіно збільшував угрупуваня своїх військ та засобів на найзручніших плацдармах для миттєвого наступу.

Популярні новини зараз

Співачка Аlyosha показала маленьку донечку: копія Тараса Тополі

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Дружина Дзідзьо розкрила правду про стосунки чоловіка з кумою Цибульською: "Це образливо"

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще

"Наприклад, 2017 рік вони використовували для того, щоб завести війська в Білорусь і посилити наступальні угруповання за рахунок будівництва спільної протиповітряної оборони з білорусами. У Криму вони сформували ударне угруповання і провели злагодження шляхом проведення навчань. Тобто вони зорганізували ці війська і доставили туди все найсучасніше озброєння, яке є в Росії сьогодні - в повітряному, сухопутному і морському компонентах. Україні ж треба готуватися, щоб ціна нових масштабних дій була неприйнятною для Росії. Це головне, що зупиняє агресора", - пояснює Романенко.

Разом з тим генерал відразу ж заявив, що найімовірнішим є широкомасштабний наступ лише перед Днем Незалежності, які відбудеться 24 серпня, для того щоб зіпсувати свято всьому народу.

Проте Романенко додав, що взагалі імовірність удару досить мінімальна, адже Путін наразі зайнятий впровадженням ідеї референдума для повернення окупованого Донбасу до складу України на правах автономії.

"І одним з варіантів є удар в День Незалежності України, він хоче зіпсувати ворогові проведення святкових заходів. Навряд чи вже прийнято рішення. Щодо референдуму він вже отримав негативні відповіді, а тепер аналізує ситуацію, діючи крок за кроком. Чи можливо загострення до осені? Бої місцевого значення, звичайно, будуть, але для чогось більшого поки підстав немає", - додав Романенко.

Путін не готується до наступу на Донбасі, – російський експерт

Нагадаємо, експерт розповів, як захищатимуть від Путіна Маріуполь.

Як повідомляв "Знай.ua" Бабченко розповів про службу в російській армії.

Також "Знай.ua" писав, що порівнюємо військові можливості США та Росії.