Журналіст Альона Романчук оприлюднила на своїй сторінці у Facebook результати шокуючого експерименту з українськими ЗМІ. Дівчина запустила у декілька провідних українських ЗМІ фейкову новину і спостерігала, "яка ж акула пера клюне на цей гачок".

Результати по-справжньому шокували, адже журналісти одразу ж вхопились за інформацію і у гонитві за сенсацією взялись робити із мухи слона. І лише одиниці перевірили достовірність повідомлення.

"Не панікуйте: кульові блискавки відчувають хвилі страху й можуть атакувати", — йдеться у прес-релізі Українського підрозділу Всесвітньої організації управління океану та атмосфери.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою
Показати ще

Як ви думаєте, скільки медіа готові опублікувати такий реліз, отриманий з електронки nasa?

"Я була шокована, коли мою фейкову новину поширили десятки регіональних ЗМІ й тисячі фейсбук-користувачів. А коли сюжет на цю тему зробили "Плюси", зрозуміла, що можна запасатися попкорном.

Навіщо я це зробила? Щоби перевірити, як українські журналісти дотримуються професійних стандартів.

Цей експеримент я проводила в рамках інформаційної кампанії "По той бік новин", яку реалізовує ГО "Інститут розвитку регіональної преси" (ІРРП). Кампанія спрямована на підвищення медіаграмотності і є частиною проекту "re:start democratic discourse" у партнерстві з Європейським центром свободи преси та ЗМІ (ECPMF), м. Лейпциг, за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини", - розповіла Альона Романчук.

У середу, 1 серпня, з 14-ї до 17-ї години більше 160 ЗМІ Херсонської, Донецької, Запорізької, Луганської та Миколаївської областей отримали на редакційні адреси прес-реліз (двома мовами) під назвою "Шаровые молнии в Запорожской (Николаевской, Луганской etc.) области в августе — пресс-релиз" зі скриньки nasa.nasaukraine@gmail.com.

Результат неабияк здивував, але це були ще квіточки. Ягідкою став сюжет, що вийшов 2 серпня о 19:30 на "ТСН" і був присвячений "нашестю кульових блискавок" у регіонах України, вказаних у нашому релізі.

Як джерело "Плюси" назвали "англомовні сайти".

Результат — майже 200 тисяч переглядів у Фейсбуку та понад 235 тисяч переглядів у Ютубі. Інформацію про кульові блискавки додатково поширили понад сто ЗМІ з усіх регіонів України.

Нагадаємо, нещодавно проросійські найманці запустили у мережу нове "шоу" – вони стверджують, що окупований ними самим Донецьк обстрілюють фосфорними бомбами, навіть фото нічної "атаки" підкріпили.

Як повідомляв раніше Знай.ua, в Україні стартував проект Artefact, який об'єднує медіа, digital і мистецтво. Арт-проект вирішили присвятити найбільш "хайповій" темі останніх років - фейковій інформації.

Також Знай.ua писав про те, що оперативники російського "Агентства досліджень інтернету" IRA в Санкт-Петербурзі видали себе за новинний сайт з США і активно поширюють фейки.