Оперативники російського "Агентства досліджень інтернету" IRA в Санкт-Петербурзі видали себе за новинний сайт з США і активно поширюють фейки.

До такого висновку прийшли слідчі, які займаються втручанням РФ у вибори президента США 2016 року, передає NPR.

Оперативникам вдалося виявити 48 акаунтів у Twitter, які видавали себе за американські інформаційні агенства. Серед них: "@ElPasoTopNews", "@MilwaukeeVoice", "@CamdenCityNews" і "@Seattle_Post".

За даними видання, IRA створив аккаунт у травні 2014 року під виглядом газети Chicago Daily News, яка не працює в Штатах з 1987 року. Станом на липень 2016 року аудиторія склала 19 тисяч осіб.

Популярні новини зараз

Хлопчика змусили скупатися у крижаній ополонці при -26: дитина виривалася і плакала, але мама була невблаганною

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

Фейкові ЗМІ спочатку не видавали себе, показуючи звичайні місцеві новини. На думку слідчих, в планах росіян було створення великої мережі акаунтів для впливу на американців.

"Росіяни грають в довгу гру. Вони створили присутність у соціальних мережах, фіктивних користувачів і організації, які певний час завойовують довіру читачів", - розповів конгресмен Адам Шифф.

"Створення помилкових джерел новин є ефективним, тому що люди довіряють місцевим новинам, навіть якщо такого видання вони раніше не бачили", - розповів виконавчий директор the American Press Institute Тому Розенстил.

На думку сенатора комітету з розвідки Сьюзен Коллінз, російські журналісти намагаються посіяти невдоволення і сумнів американців в поточному положенні справ, тим самим переманюючи їх на свою сторону.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", якби референдум щодо вступу України в НАТО відбувся найближчим часом, 72% тих, хто взяв би в ньому участь, проголосували б за, а 23% - проти.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У той же час, багато українців - а це 36% - до цих пір не довіряють Північноатлантичного альянсу (опитування проекту "Східне сусідство ЄС" 2017 року). Ось 4 міфи, які сприяють таким цифрам і активно просувала спочатку радянська, а тепер російська пропаганда.

Міф 1. Україна не зможе потрапити в НАТО через конфлікт з Росією

Так, анексією Криму та бойовими діями на Донбасі, Росія ускладнила процес вступу України в НАТО. Але не неможливим його. Ніде в офіційних документах НАТО не йдеться про заборону вступу до Альянсу країни з територіальними суперечками або неконтрольованим кордоном. Про це тільки говорять. Хоча це звичайно впливає на рішення: країни-члени Альянсу не мріють приймати країну з гарячими конфліктами, адже відразу занурять себе зобов'язаннями їх вирішувати.