На території окупованого Криму неприродною смертю померли четверо ув'язнених. Сталося це в сімферопольському СІЗО-1. Про це повідомляють ЗМІ.

Згідно з інформацією, двоє з них - кримські татари. За даними правозахисників, у всіх загиблих були відсутні мотиви для вчинення самогубств.

Так, за наявними даними, 6 квітня знайдені повішеними 69-річний Сервер Білялов і 46-річний Олег Гончаров. Через шість днів, 12 квітня, у штрафному ізоляторі (карцері) знайдений повішеним 23-річний Дмитро Шипшина.

Через добу, 3 квітня, в камері № 8, куди поміщають новоприбулих (карантин), із перерізаним горлом знайдений 39-річний Іслам Іскєров. Чоловіка доставили в СІЗО Сімферополя з Джанкоя.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Правозахисники не мають достовірних даних причини їх смерті, але сумніваються в тому, що всі загиблі нібито закінчили життя самогубством.

"Сервер Білялов найближчим часом розраховував за нововиявленими обставинами на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання. Дмитро Шипшина був "знайдений" повішеним у карцері. Однак це те місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув'язнений перебуває там один під постійним наглядом", - зазначають правозахисники.

На їхню думку, відсутня достатня мотивація і у Іслама Іскєрова, якого звинуватили в крадіжці по частині 1 статті 158 Кримінального кодексу Російської Федерації. Максимальне покарання за цією статтею передбачає два роки позбавлення волі, а у разі мінімального Іскєрову загрожував штраф до восьми тисяч рублів.

19 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію про порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.

У Міністерстві закордонних справ України назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятій у 2014 році, і розвинена в резолюції Генасамблеї ООН 71/205 у 2016 році.

Дивіться сюжет про Крим

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", в Мережі показали дуже "втомлений" причал в Криму.