Офіційна думка УПЦ МП: патріарх Варфоломій нібито ніколи не визнає в Україні будь-яку іншу православну церкву.

Про це повідомляє "Радіо Свобода". Відповідну заяву зробив Климент, радник Української православної церкви Московського патріархату. «Ми не чули ніяких заяв якихось нових від патріарха Варфоломія. Те, що він говорив недавно і взагалі за останні кілька років, – його позиція жодним чином не змінювалася. Вселенська патріархія вважає єдиною в Україні легітимною церквою Українську православну церкву, яку очолює на сьогодні блаженніший митрополит Онуфрій», - підкреслив він.

Нагадаємо, що 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив під час екстреної зустрічі з лідерами парламентських фракцій, що наша країна як ніколи близька до створення власної помісної православної церкви.

УПЦ стверджує, що самостійна від Москви: відео

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Але Климент, мабуть, з такою думкою не згоден. "Ми знаємо прекрасно, що і президент, і Верховна Рада, і різні посланці тих чи інших політичних партій, вже безліч разів зверталися до Вселенської патріархії з якимись пропозиціями, які абсолютно несумісні з церковними канонами і з філософією буття церкви. Тому ці заяви ми сприймаємо так само, як і попередні", - стверджує він.

Тим часом Порошенко анонсував створення в Україні єдиної помісної церкви до 2018 року, на 1030-ю річницю хрещення Русі (до складу якої тоді входила й українська територія).

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" 17 квітня православні українці відзначають свято Радониця. В цей день в храмах відновлюють служіння панахид за покійними.

Цей день тісно пов'язаний з язичницькими коренями українців - їх предки приходили на могили своїх близьких, і згадували про них. Вважалося, що в цей день мертві чують живих, і радіють, коли говорять про них.