В анексованому Севастополі на недобудованій тепловій електростанції біля Федюхіних висот Балаклавської долини, де нелегально встановили турбіни Siemens, сталась пожежа.

Відео пожежі опублікував очевидець в соцмережі YouTube. На опублікованих кадрах видно, як з території об'єкта піднімається густий чорний дим.

У російських ЗМІ повідомили, що загорілись "залишки теплового захисту".

Раніше на цій ТЕС були незаконно встановлено дві турбіни Siemens SGT5-2000E, які Росія доставила на окупований півострів, порушуючи міжнародні санкції.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України
Показати ще

Так, у липні 2017 року Росія незаконно завезла в окупований Крим турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією. У той же час у Кремлі заявили, що вказане обладнання нібито було вироблено в Росії.

У свою чергу Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, зазначивши при цьому, що спочатку вони призначалися для установки на об'єктах у Краснодарському краї, однак Москва пішла на відвертий обман.

У зв'язку з цим німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни, однак Росія відмовилася.

Нагадаємо, німецький концерн Siemens пообіцяв контролювати установку свого устаткування в Росії. Такий крок зумовлений бажанням компанії водночас не допустити повторення скандалу з постачанням турбін в Крим і зберегти позиції на російському ринку.

Як повідомляв портал "Знай.ua", суд визнав законною відмову "дочці" Siemens в арешті "кримських турбін".

14 березня дев'ятий арбітражний апеляційний суд визнав законною відмову суду нижчої інстанції прийняти забезпечувальні заходи за позовом російської "дочки" німецького концерну Siemens до структур "Ростех" з приводу поставки турбін для споруджуваних в Криму електростанцій.

У листопаді 2017 року суд першої інстанції не захотів накладати арешт на чорити турбіни Siemens, заборонити їх транспортування, монтаж, експлуатацію, модифікацію, розбирання, інше використання, а також будь-які інші угоди.