Згідно з опублікованими даними, жити українським пенсіонерам з початку року стало "легше" на цілих 38 грн. У травні середня пенсія в країні склала 2517,82 грн. Про це повідомляє видання "Уніан".

"Виплата пенсій та грошової допомоги забезпечена в повному обсязі. Фінансування нарахувань проводиться згідно з графіками поденного фінансування виплати пенсій. У січні-травні власні надходження Пенсійного фонду склали 76,9 мільярдів гривень. Таким чином, на 18,3 мільярдів гривень перевищили надходження 2017 року", - повідомив заступник голови правління Пенсійного фонду Владислав Машкін.

У період з січня по червень 2018 року українські пенсіонери коштували Пенсійному фонду близько 144 млрд. грн. У минулому році за такий же період витратили на 42,2 млрд. грн. менше.

На початку цього року середня пенсія українського пенсіонера зросла в порівнянні з 2017 роком на 35,7% - у перерахунку це 652,15 грн. Середній показник склав 2480 грн. – трохи менше 100 доларів.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі
Показати ще

З липня по грудень цього року Пенсійний фонд планує зайнятися перерахунком пенсій і ще двічі підняти їх відповідно з підвищенням прожиткового мінімуму. У липні ця сума досягне позначки в 1777 грн., а в грудні зросте до 1853 грн. Варто відзначити, що навіть після такої "значного" підвищення, прожитковий мінімум в Україні відповідає показникам найбідніших країн третього світу.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"у цьому році уряд України теоретично може виявитися готовим до того, щоб запустити накопичувальну систему пенсій. Як неодноразово обіцяли в Міністерстві соціальної політики, взяти участь у новій системі доведеться більш ніж 4,5 мільйонам громадян.

"У разі залучення до участі застрахованих осіб віком до 35 років на дату запровадження сплати страхових внесків та встановлення розміру внесків на рівні 2% у перший рік запровадження з поступовим його збільшенням на один відсоток до 7%, чисельність учасників в перший рік складе 4,6 млн застрахованих осіб", - йдеться в повідомленні.

Українці зможуть збирати собі на пенсію або на рахунках так званого Накопичувального фонду або на індивідуальному пенсійному рахунку недержавного пенсійного фонду. Головне, щоб жодна з цих скарбничок раптово не виявилася з тих чи інших причин заморожена. Не менш небезпечною виглядає можлива девальвація гривні, яка може буквально за кілька днів перетворити накопичення, зібрані за десятиріччя, на жалюгідні копійки.