З понеділка, 9 липня, в Україні почала діяти заборона на продаж відомого препарату "Стрепсилс". Популярні льодяники для лікування інфекційно-запальних захворювань горла і ротової порожнини не відповідають методам контролю якості за категоріями "ідентифікація" та "кількісне визначення".

У повідомленні прес-центру Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками кажуть, що мова йде тільки про конкретний вид льодяників, а саме "Стрепсилс з ментолом і евкаліптом".Виробником ліки є Реккітт Бенкизер Хелськер Інтернешнл Лімітед, Великобританія.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Україні ввели заборону на відомий препарат "Комбіспазм".

Прес-служба відомства повідомляє, що ліки заборонили через невідповідність спеціальним вимогам.

Популярні новини зараз
Карпатська мольфарка Магдалена Мочіовські зізналася, як побачила уві сні закінчення війни: названо можливі терміни Валерій Жидков із "Квартал 95" зізнався, що зробить одразу після перемоги: "Не впевнений чи захочеться" Грози розбавлять спекотну погоду в Україні, освіживши кілька областей: прогноз синоптикині на 10 серпня Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

"Комбіспазм" - таблетки в алюмінієвому блістері, виробництва "Евертоджен Лайф Саенсиз Лимтед" Індія - потрапили під заборону через невідповідність вимогам", - йдеться в повідомленні.

Держлікслужба зобов'язала всі суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання, реалізацію та використання даного медикаменту, перевірити наявність забороненого препарату. У разі виявлення вжити заходів для їх вилучення з обороту і подальшого приміщення під карантин.

Разом з тим раніше популярний в Україні препарат таки отримав "амністію". Тиопентал, який використовували для загальної анестезії знову отримав дозвіл від Держслужби з лікарських засобів і контролю за наркотиками.

Його скасували 7 травня "на підставі позитивних результатів додаткового дослідження", проведеного за всіма показниками методів контролю якості.

Нагадаємо, тимчасова заборона на серію 167106 "Тіопентал" виробництва ВАТ "Київмедпрепарат" ввели 29 березня в зв'язку зі смертю пацієнта після використання даного медикаменту.

"Тіопентал" - це один з найпоширеніших препаратів, які використовуються в лікарнях для введення пацієнтів в загальний наркоз.

Також нещодавно під заборону потрапив розчин для ін'єкцій "Но-Х-ша", антибіотик "Ауроксон". Крім того заборонили ряд препаратів, які виготовили на українському фармацевтичному підприємстві "Лекхім-Харків". А також заборонили протипухлинний засіб OPDIVO.

Крім того варто додати, що Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела заборону на продаж, зберігання і реалізацію препарату "Армадін".

Згідно з даними відомства, заборона введена на підставі закінчення терміну дії тимчасової заборони.

Зокрема, заборона стосується лікарського засобу "Армадін" (розчин для ін'єкцій 50 мг/мл по 2 мл в ампулах № 10) серії 71308015, виробництва "Лекхім-Харків".

У зв'язку з цим Держслужба своїм розпорядженням зобов'язала всі суб'єкти госпдіяльності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату негайно перевірити наявність забороненого препарату і зняти його з обороту для подальшого знищення або повернення постачальнику.

Варто відзначити, що вперше за три роки Держлікслужба розпочне масштабну перевірку діяльності аптек та всього спектру фармацевтичних препаратів, який вони реалізують.