Українці м’яко кажучи не в захваті від нового закону "Про комерційний облік комунальних послуг", адже тепер на громадян чекають додаткові витрати. Наприклад, за воду тепер доведеться сплачувати за показниками загальнобудинкових лічильників. Таким чином, мешканці багатоквартирного будинку змушені будуть покривати витрати пов’язані, наприклад, з проривом труби чи незаконним підключенням до системи.

Експерти дали кілька порад, як економніше використовувати воду та не переплачувати за зайві кубометри.

Як економити

Нові тарифи та нововведення у сфері компослуг змусять українців змінити побутові звички та використовувати воду раціональніше.


Відкривайте крани за необхідності. Коли, наприклад, чистите зуби и миєте посуд не дозволяйте зайвим кубометрам витікати без потреби. Відкривайте воду лише тоді, коли безпосередньо нею користуєтесь.

Популярні новини зараз
Кацурін любив Надю Дорофєєву задовго до війни? У Дантеса не було шансів Слава Дьомін зізнався, що його рідна мати подала на нього до суду і вимагає аліментів: "Краще б ці гроші пішли на онука" Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут" Наташа Корольова блиснула "п'ятою точкою" в дивній позі і без білизни: "Позитивні емоції"
Показати ще

Встановіть насадки-аератори на змішувачі. Зазвичай крани можуть пропускати до 16 літрів за хвилину, а от спеціальні насадки допоможуть економити вам у 4-5 разів.Модернізуйте зливний бак в унітазі. Замініть свій бак, якщо він зливає надто багато води на той, який використовує менше ресурсів.

Нова побутова техніка та деякі хитрощі її використовування. Енергозберігаюча побутова техніка зекономить вам сотні гривень на рік. Пральні машини класу А+ використовують менше води. А щоб зменшити використання електроенергії, не перевантажуйте пральні машини.Ванна чи душ. Якщо ви хочете менше платити за воду, перегляньте свої звички. Прийняття ванни буде дорожчим у чотири-п'ять разів, аніж душ. За діючими тарифами, прийняття ванни українцям обійдеться приблизно у 25 гривень, а душ - до п’яти.


Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", українці заборгували за гарячу воду та опалення рекордні 8,9 мільярдів гривень. Громадян просять погасити борги, інакше їм не бачити нових субсидій.