Українці м’яко кажучи не в захваті від нового закону "Про комерційний облік комунальних послуг", адже тепер на громадян чекають додаткові витрати. Наприклад, за воду тепер доведеться сплачувати за показниками загальнобудинкових лічильників. Таким чином, мешканці багатоквартирного будинку змушені будуть покривати витрати пов’язані, наприклад, з проривом труби чи незаконним підключенням до системи.

Експерти дали кілька порад, як економніше використовувати воду та не переплачувати за зайві кубометри.

Як економити

Нові тарифи та нововведення у сфері компослуг змусять українців змінити побутові звички та використовувати воду раціональніше.


Відкривайте крани за необхідності. Коли, наприклад, чистите зуби и миєте посуд не дозволяйте зайвим кубометрам витікати без потреби. Відкривайте воду лише тоді, коли безпосередньо нею користуєтесь.

Популярні новини зараз
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків Штраф за автомобільний відеореєстратор: кому загрожує і що робити Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція
Показати ще

Встановіть насадки-аератори на змішувачі. Зазвичай крани можуть пропускати до 16 літрів за хвилину, а от спеціальні насадки допоможуть економити вам у 4-5 разів.



Модернізуйте зливний бак в унітазі. Замініть свій бак, якщо він зливає надто багато води на той, який використовує менше ресурсів.

Нова побутова техніка та деякі хитрощі її використовування. Енергозберігаюча побутова техніка зекономить вам сотні гривень на рік. Пральні машини класу А+ використовують менше води. А щоб зменшити використання електроенергії, не перевантажуйте пральні машини.



Ванна чи душ. Якщо ви хочете менше платити за воду, перегляньте свої звички. Прийняття ванни буде дорожчим у чотири-п'ять разів, аніж душ. За діючими тарифами, прийняття ванни українцям обійдеться приблизно у 25 гривень, а душ - до п’яти.


Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", українці заборгували за гарячу воду та опалення рекордні 8,9 мільярдів гривень. Громадян просять погасити борги, інакше їм не бачити нових субсидій.