У 2018 року свято Світлого Воскресіння у християн православного обряду припадає на 8 квітня, на тиждень пізніше католицького Великодня.

Великдень - одне з найстаріших і найголовніших християнських свят. Слово «пасха» трансформувалося зі староєврейського слова «песах», що означає «позбавлення». Воно, згідно, Старого Заповіту, символізує Вихід євреїв з єгипетського полону. У християнській традиції це свято встановлене на честь Вознесіння Ісуса Христа.

У свята немає щорічної фіксованої дати. Зазвичай це рання весна. Великдень щороку вираховується за церковним календарем. Найчастіше католики і православні святкують Світле Воскресіння в різні дні. Хоча іноді ці дати збігаються. В останній раз це трапилося зовсім недавно, в минулому році.

Привітання з Великоднем: традиції

Свято на нашу землю прийшло з прийняттям християнства з 988 році князем Володимиром. За більш ніж тисячолітню історію святкування, Пасха на Русі набула свої особливості.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

До наступаючого Страсного тижня починають готуватися далеко заздалегідь. Так, з 19 лютого у всіх віруючих починається Великий піст. Протягом майже двох місяців вони відмовляються від вживання в їжу м'яса, молочних продуктів, солодощів, яєць і риби. Двічі в день необхідно молитися, а також читати Біблію та іншу релігійну літературу.

Кульмінацією підготовки вважається тиждень до Пасхи. У дні великої хрестової седмиці православні згадують останні дні Христа, проведені ним на землі. У звичай увійшло з четверга, який отримав назву чистого, готувати себе і свій будинок до Воскресіння. Після того, як православний в четвер прокидався, він вмивався срібною водою, займався генеральним прибиранням власного житла, а також починав пекти паски.

До самої Пасхи не дозволялося ні прибирати в будинку, ні доторкатися до святкової їжі. У Страсну суботу прийнято ходити з ночі до церкви для того, щоб освятити святою водою паски. У суботній день вся увага християн прикута до Храму Гроба Господнього в Єрусалимі. Саме в цьому храмі сходить з небес Благодатний вогонь. Він символізує воскресіння Христа. За православною церковною традицією в рік, коли вогонь не зійде, настане кінець світу.

На вечірню службу як священики, так і парафіяни одягаються в чистий святковий одяг. Це символізувало позбавлення від зла і початок нового життя. Із завершенням вечірньої служби починається «розговіння», тобто з цього дня православним дозволяється повернутися до свого звичайного раціону харчування.

Великодні прикмети

За тисячоліття свято знайшло і безліч прикмет. Нові та старі християнські традиції давно тут переплелися з народними віруваннями. У ці дні деякі речі не дозволялося брати, наприклад, дівчата ні в якому разі не повинні брати сіль руками, щоб руки не пітніли. У Великдень для того, щоб завжди бути молодою, дівчині потрібно було вмиватися лише водою з червоного яйця. Щоб стати міцною - необхідно було обома ногами встояти на сокирі. Якщо дитина народжувалася в пасхальний період, то в майбутньому на неї чекала удача і відмінне здоров'я. Чарівною була вода, яку брали з колодязя в ніч перед неділею. Нею можна було прибрати всі злі наклепи. Нечисту силу можна було прибрати з дому і якщо покатати по периметру двору або будинку перше в день знесене яйце будь-якої домашньої птиці. Зробити це потрібно було обов'язково в Воскресіння Христове. Якщо дівчина хотіла в цей рік швидко вийти заміж, то протягом божественного служіння їй потрібно вимовити: «Воскресіння Христове! Відправ для мене особисто судженого холостого!».

Існують і любовні прикмети в Світле Воскресіння. Так, якщо дівчина вдарилася ліктем, то значить, коханий в цей момент згадав про неї. Якщо зачухався рот – будуть поцілунки

Великдень: привітання в прозі і віршах

У дні великого свята в народі прийнято вітати один одного. Будь-якому знайомому говорять фразу «Христос Воскрес!», а у відповідь чують: «Воістину Воскрес» .З Христовим воскресінням прийнято вітати красивими листівками з картинками. На картинках зображують великодніх зайчиків, малюють паски і розфарбовані яйця. Поздоровлення на Великдень: проза і вірші, українською та російс ькою мовою, в картинках або з навіть фото. У них пишуть коротке привітання і намагаються висловити найкращі свої почуття:

У день світлої, доброї Пасхи від чистого серця бажаю любити і неодмінно бути коханою людиною, мріяти про сокровенне і всією душею прагнути до чудес, жодного дня не проживати без віри і надії, завжди бути під надійним захистом крил свого ангела. З днем Воскресіння Христа.

Або такі красиві слова:

Вітаю вас зі святом Великодня! Нехай Господь буде милостивим до всіх нас, в цей день і завжди! А ми зробимо все, щоб бути гідними його великий Любові. Христос Воскрес!

В цей Світлий День я бажаю, щоб в душі зародилася мрія, яка принесе в собі віру в чудеса, надію і любов! Нехай ця мрія стане реальністю в найнесподіваніший момент, для того щоб ти в повну силу зміг відчути щастя, яке наповнить серце і душу добротою! Христос Воскрес

Це свято веселе, тому допускається відправляти листівки друзям, прикольні, жартівливі і смішні привітання, як це:

Великдень сьогодні і Христос Воскрес,

Сяє нам сонце променями з небес,

Квіти цвітуть, співають птахи і густіє ліс, І всюди чуємо ми: Христос Воскрес!

Адже весна на дворі, а це пора чудес,

Навіть джерело кричить: Христос Воскрес!

І немає зовсім дня приємніше цих словес:

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Напишіть в листівках такі оригінальні і веселі слова:

З Великоднем вас вітаю,

Щастя, радості бажаю!

В свято віри і добра,

Накривати стіл пора.

Наливай кагор пошвидше,

Можна навіть на денце,

А від мене подарунок -

Ось - червоненьке яйце!

Дуже красиве привітання у віршах:

Котилася писаночка з гори на долину,

Прикотилась прямісінько до нас у гостину,

А за нею йде Великдень, несе білу паску,

Дзвонить в дзвони, всім дарує радощі і ласку.

Відчиняймо воротонька, гостоньків вітаймо,

"Христос воскрес!" усі разом мерщій заспіваймо!

Такі коротке повідомлення можна послати подрузі, сестрі або навіть мамі:

Нехай солодкий смак пасок Ні талії твоєї не відіб'ється. Чекає багато попереду щасливих днів. Нехай чудо обов'язково станеться!

Також мамі буде приємно отримати листівку або повідомлення з такими словами: З Великоднем, матуся моя. Вітаю я тебе. Щастя буде - через край. Тільки ти не забувай. Найчастіше посміхатися. В житті не здаватися. Самою будь красивою. І завжди щасливою.

Коханій людині відправте таке привітання з Христовим воскресінням:

Христос Воскрес, улюблений,

Сьогодні день чудес,

У відповідь ти ніжно шепочеш -

Воістину Воскрес.

Тебе сьогодні з Великоднем

Привітаю, милий мій,

Любов моя навіки

Залишиться з тобою.

Тобі бажаю щастя,

Всіх радостей земних,

Щоб звук великодніх дзвонів

В серце не затих.

Христове Воскресіння

Нехай радість принесе,

Дасть душам очищення,

Любов нам збереже.

Або ось таке:

Дружина моя рідна,

Я з Великоднем вітаю!

Скажу - Христос Воскрес!

І побажати чудес

Хочу тобі сьогодні,

Як в ночі новорічній,

Нехай збудуться мрії!

Здоров'я, краси, надії!