В Україні близько 22 тисяч правоохоронців забезпечуватимуть порядок у великодню ніч в Україні. Про це стало відомо завдяки заяві першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового.

Сергій Яровий заявив, що до поліцейських приєднається тисяча бійців Національної гвардії.

Варто зазначити, що протягом тижня перед Великоднем поліція перевірила 6900 церков.

Крім того, в період з 7 по 9 квітня для оперативного реагування на надзвичайні ситуації залучать близько 14 000 працівників ДСНС та 3900 одиниць спецтехніки.

Згідно з прогнозами правоохоронців, участь у святкових заходах в країні приймуть майже 9 млн. громадян.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

«Наймасовіші заходи очікуються у Львівській області, Дніпропетровській, Харківській та Одеській області», — зазначив Яровий.

Паралельно розпочато підготовку до забезпечення безпеки в поминальні дні (15-17 квітня).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сьогодні, 6 квітня, православний світ відзначає Велику п'ятницю, її ще прийнято називати Страсною. Цей день - найскорботніший для кожного православного християнина: вважається, що саме в Страсну п'ятницю Ісуса Христа розіп'яли на хресті.

Безліч різних прикмет та забобонів, пов'язаних зі Страсною п'ятницею, живуть у пам'яті століттями. Люди вірять, що в цей день до правил слід ставитися як ніколи серйозно. Що це за повір'я, давайте пізнавати разом.

У давнину в Страсну п'ятницю вважалося гріхом протикати землю залізом — в пам'ять про те, що руки і ноги Христа під час розп'яття прокололи цвяхами. Тобто, в цей день заборонялися всі роботи, пов'язані з оранкою і боронуванням. Також під забороною була рубка дров і будь-які роботи. Не можна було і різати їжу ножами, а жінкам заборонялося шити, в'язати і вишивати.

Всі господарські роботи слід було закінчити в Чистий четвер. В п'ятницю можна було тільки закінчувати приготування великодньої їжі, випікання пасок та фарбування яєць.

Як повідомляв портал "Знай.uа" одне з найважливіших свят у році християн Благовіщення Пресвятої Богородиці, незалежно від Великодня та Великого посту, а православні відзначають в цьому році 7 квітня. Значення цієї дати дуже символічне – "добра звістка", назване на честь явища Діві Марії Архангела Гавриїла, що сповістив їй, що скоро вона стане матір'ю сина Божого та Спасителя світу Ісуса Христа.