Вербна неділю або вхід Господній в Єрусалим – свято, що відзначається напередодні Великодня. У цьому році свято припадає на 1 квітня.

Вербна неділя присвячена в'їзду Ісуса Христа в Єрусалим, про який написано у всіх чотирьох Євангеліях. Коли Ісус прибув у місто верхи на віслюку, його зустрічала радісна юрба, яка вітала його пальмовими гілками. Християни пальму замінили вербою.

Коли закінчується Вербна неділя, настає Страсний тиждень. При цьому головні народні обряди тижні пов'язані з вербою і випадають на суботу та неділю.

Чому саме верба

Популярні новини зараз

Тіна Кароль засяяла від щастя в сукні нареченої: "Який хороший хлопець"

Померла зірка МастерШеф Стелла Клименко, близькі не можуть отямитися: "До останнього вірив, але ти не прийшла"

Тіну Кароль "присоромили" в прямому ефірі через Ірину Білик: попросили забрати слова назад

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

У народі верба завжди означала весну і нове життя. Тому вона і стала релігійним символом. Крім того, вербові гілки називають "гілками чесноти", тому що вони метафорично тягнуться до неба.

Крім того, у Старому Завіті говориться про те, що в храм люди повинні були приносити молоді гілочки верби. Її освячують в суботу на всеношній. Після цього, вербу несуть додому і ставлять у воду: якщо вона пустить коріння – можна висадити в землю, а якщо засохне – ні в якому разі не викидайте їх, можна тільки спалити.

Освяченим гілочкам верби надавали особливого значення – люди вірили в їх очищувальну силу, і в те, що вони допоможуть врятувати худобу від хвороб.

Крім того, вербі приписувалася і цілюща сила. Її нирки з'їдали і вірили, що вона допомагає від лихоманки і безпліддя. В народі також вірили, що освячена верба може зупинити літню грозу, а кинута в полум'я, — допомогти при пожежі.

Також існує ще легенда, згідно з якою, колись верба була жінкою, у якої було стільки дітей, що вона посперечалася з Матір'ю-Землею про те, що вона плідним. Мати-Земля, розсердившись, перетворила жінку у вербу.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", вербна неділю відзначається щороку за тиждень до Великодня. В цей день прийнято вітати один одного, відвідувати служби і святили гілки верби. Свято має не лише багату історію і велику кількість традицій та обрядів, але і певні заборони на вчинення певних вчинків.

Головна традиція Вербної Неділі - освячення гілочок верби в церкві.