Минулого року власниками українських паспортів стали 957 осіб, 94 з яких були без громадянства, всі решта – іноземці.

Як стверджують у Державній міграційній службі, найбільше звернень надходить від уродженців Росії та Сирії. Та попри це, за 2017-й наша країна втратила понад 5 тисяч людей.

Вдалося вибороти громадянство бразильському футболісту, півзахиснику «Шахтаря» Марлосу, а також колишньому депутату російської Державної думи Денису Вороненкову, якого вбили у столиці наприкінці березня. Посмертно наділили статусом і загиблого під час Революції Гідності білоруського активіста Михайла Жизневського.

Фото: Михайло Жизневський, активіст Майдану

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Астролог побачив у травні "лихо" для України Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

Траплялося й так, що люди добровільно відмовлялися від громадянства – офіційно зареєстровано понад 4296 заяв, ще 825 – про скасування на підставах міжнародного договору 47- втратили шанс не з власної волі. До цього переліку можна віднести колишнього губернатора Одещини Міхеїла Саакашвілі та його соратника Олександра Боровика.

Фото: Міхеїл Саакашвілі, екс-президент Грузії, лідер "Руху нових сил"

У той же час ватажки так званих «республік» Олександр Захарченко та Леонід Пасічник досі значаться українцями. Не вдається добитися справедливості і десяткам мігрантів із сусідніх країн. Найбільший резонанс викликала історія росіянки Юлії Толопи, яка в 2014 році прийняла рішення вступити до батальйону «Айдар» і захищати Україну на Донбасі.

Фото: Юлія Толопа ("Валькірія"), батальйон "Айдар"

Звернення до найвищих чинів влади не допомогли: справа залишалася за довідкою про несудимість. Але її дівчина отримати не могла, тому що на батьківщині давно вважається мало не терористкою, могли затримати навіть на території консульства:

«Росія не мала права вводити війська на українську територію. Тому треба було захищати Україну. Я хочу отримати громадянство України. Я відчуваю себе українкою більше, ніж 80 відсотків населення цієї країни», - зізнавалася Толопа.

Слід відзначити, що позбавити українців громадянства забороняє Конституція України, але існує низка винятків, коли його можна втратити, зокрема:

– добровільно отримали громадянство іншої країни;

– отримали громадянство України за допомогою обману, шахрайства, подання неправдивих даних або фальшивих документів;

– протягом двох років не відмовилися від іноземного громадянства;

– добровільно вступили в армію іншої держави.

Дивіться: Чому іноземці, які захищали Україну на фронті, не можуть отримати громадянство?

Як повідомляв портал «Знай.ua», росіянці, яка воювала на боці України, відмовили у громадянстві.