Офіційний Вашингтон категорично не погоджується із рішенням польського президента Анджея Дуди щодо ухвалення так званого «антибандерівського закону».

"Ми розуміємо, що цей закон буде переданий до Конституційного суду Польщі. Ухвалення цього закону негативно позначається на свободу слова і наукового вивчення. Сполучені Штати підтверджують, що історичні неточності зачіпають Польщу, нашого сильного союзника, і з ними необхідно боротися таким чином, щоб захищати основні свободи. Ми вважаємо, що відкриті дебати, вивчення і освіту є найкращим засобом протидії використанню невірних формулювань", -наголосили у Держдепартаменті США.

Зовсім не позитивно налаштовані й українські депутати, але про запровадження «дзеркального» документу мова поки не йде. Зустріла шквалом критики вчинок Дуди і опозиція Польщі – більшість її представників запевняють: передача закону до Конституційного суду нічого не змінить, адже він повністю підконтрольний правлячій партії країни.

Популярні новини зараз
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

"Ми хочемо, щоби в Польщі постійно залишалися натовські бази США. Ми за те, щоби тісно співпрацювати з Ізраїлем. Україна є запорукою нашої безпеки на сході. Руйнування одним законом стосунків із трьома державами – це велика дипломатична помилка. Тому вважаю, що президент має скликати раду безпеки", - зазначила голова фракції партії «Новочесна» Катажина Любнауер.

Дивіться: Що потрібно знати про «антибандерівський закон»?

Як повідомляв портал «Знай.ua», українським заробітчанам у Польщі влаштували травлю через «антибандерівський закон».