Офіційний Вашингтон категорично не погоджується із рішенням польського президента Анджея Дуди щодо ухвалення так званого «антибандерівського закону».
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Ми розуміємо, що цей закон буде переданий до Конституційного суду Польщі. Ухвалення цього закону негативно позначається на свободу слова і наукового вивчення. Сполучені Штати підтверджують, що історичні неточності зачіпають Польщу, нашого сильного союзника, і з ними необхідно боротися таким чином, щоб захищати основні свободи. Ми вважаємо, що відкриті дебати, вивчення і освіту є найкращим засобом протидії використанню невірних формулювань", -наголосили у Держдепартаменті США.
Зовсім не позитивно налаштовані й українські депутати, але про запровадження «дзеркального» документу мова поки не йде. Зустріла шквалом критики вчинок Дуди і опозиція Польщі – більшість її представників запевняють: передача закону до Конституційного суду нічого не змінить, адже він повністю підконтрольний правлячій партії країни.
"Ми хочемо, щоби в Польщі постійно залишалися натовські бази США. Ми за те, щоби тісно співпрацювати з Ізраїлем. Україна є запорукою нашої безпеки на сході. Руйнування одним законом стосунків із трьома державами – це велика дипломатична помилка. Тому вважаю, що президент має скликати раду безпеки", - зазначила голова фракції партії «Новочесна» Катажина Любнауер.
Дивіться: Що потрібно знати про «антибандерівський закон»?
Як повідомляв портал «Знай.ua», українським заробітчанам у Польщі влаштували травлю через «антибандерівський закон».