В Україні вже незабаром стартує опалювальний сезон. Теплопостачальники пригрозили українцям судами, пеней та арештом майна, якщо вони не сплатять в повному обсязі комунальні борги.

У комунальних службах скаржаться, що ситуація із заборгованістю вже стає катастрофічною. Лише в Києві сума боргу становить 1,35 мільярда гривень. Боржники скаржаться, що їхні вимоги про перерахунки платежів ігноруються. Користувачі кажуть, що суми в платіжках змінюються дивним чином в кожному місяці, а це говорить про те, що розрахунки беруть зі стелі.

"Ми змушені надсилати боржникам повідомлення і звертатися до суду. Адже якщо нам не платять, ми в свою чергу не можемо розплатитися за газ із "Нафтогазом", внаслідок чого можуть виникнути перебої з опаленням», - розповіли в "Київенерго", передають "Вести".

Компанія передала 1,2 тисячі справ боржників до суду, і вже є 645 судових постанов про стягнення заборгованості.

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще

Юристи пояснили, що користувачам усе ж доведеться платити за рахунками. Якщо сума в платіжці не відповідає реальним даним, можна подати її на перегляд. Але коли вже суд визнає цифри законними, то користувача тоді змусять заплатити. Якщо потрібної суми не знайдеться, можуть накласти арешт на нерухоме майно.

"Відповідно до Закону про виконавче провадження, спочатку накладається арешт на рухоме майно. Тобто забирають все, що можна винести: меблі, аудіо- і відеоапаратуру, ванни, унітази, навіть можуть зняти розетки. Закон забороняє забирати тільки холодильник, нижню білизну, комплект зимового одягу, дитячі речі, консервацію і домашні тапочки, якщо вони стоптані на 50%", - роз'яснили юристи.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні впровадять зміни в енергетичній сфері, що спричинить зростання комунальних тарифів.