В українській столиці вже почалися літні відключення гарячого водопостачання. По всій країні це вже досить давня практика. Якщо гарячої води немає кілька тижнів або все літо - необхідно подумати про придбання бойлера.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомо, що електричний водонагрівач забезпечує додатковий комфорт і дозволяє не залежати від комунальних систем гарячого водопостачання. Ми зібрали для вас корисну інформацію про цих домашніх помічників.
Що таке бойлер
Сам водонагрівач являє собою бак, в якому холодна вода нагрівається до заданої температури за допомогою електричного нагрівального елемента — тена.
Тен буває двох видів: мокрий тен – занурений у воду, сухий тен – не має контакту з водою. Фахівці вважають, що другий варіант краще першого, так як на ньому не утворюється накип, а отже, він довше прослужить. Сухий тен розташований у спеціальних колбах і не контактує з водою. Зазвичай сухий тен рекомендують застосовувати, коли вода містить багато солей. У такому разі мокрий тен вийде з ладу значно раніше.
Тип тена – не єдине, що впливає на те, скільки коштує бойлер. Сухий тен, обійдеться дорожче, ніж мокрий тен. Є й інші параметри, за яких різниця в ціні у різних типів бойлера доходить до декількох тисяч гривень.
Бойлер буває круглим і прямокутним, вузьким і широким. В основному, прямокутні моделі більш зручні. Вузький бойлер – підходить для ніші або шафки. При цьому вузький бойлер може бути прямокутним, і овально-круглим. Перш, ніж купити бойлер, потрібно прикинути, де ви його будете встановлювати. Залежно від цього факту потрібно зробити вибір котла.
Проблеми у використанні
Бойлер працює за принципом електричного чайника. Тобто має властивість страждати від накипу на нагрівальному елементі. В Україні в кранах тече жорстка вода, а це сильно скорочує термін служби приладу. Для боротьби з цією проблемою, часто встановлюють пом'якшувальні фільтри.
Ще одна проблема бойлерів — корозія. Для боротьби з нею використовують антикорозійний захист у вигляді магнієвого анодного стрижня. Такий стрижень бере на себе весь удар, поступово руйнуючись.
Як повідомляв портал "Знай.uа" для багатьох українців життя від зарплати до зарплати - жорстка і безрадісна реальність. Ми підготували перевірені поради, які допоможуть заощадити капітал і дозволять залишитися з плюсом до наступної зарплати.