В Україні зібралися посилити контроль за фінансовими переказами, ввівши ідентифікацію клієнта і встановлюючи мету проведення фіноперації при переказі грошей (в тому числі і за кордон), без відкриття рахунку при цьому на суму, що дорівнює 30 тисяч гривень і більше.

Відповідний законопроект опублікували на сайті Міністерства фінансів 25 липня для громадського обговорення.

Суть полягає в тому, щоб надавати повну інформацію про відправника та одержувача, якщо сума грошового переказу складає 30 і більше тисяч гривень. При цьому неважливо, буде це переказ в гривні, іноземній валюті або ж у банківських металах. До набору необхідних даних входить місце проживання, серія і номер паспорта, ідентифікаційний код і ще декілька пунктів.

Якщо сума переказу менша 30 тисяч, інформації про відправника та одержувача потрібно по мінімуму: ПІБ або найменування юрособи, номер рахунку або унікальний обліковий номер фінансової операції, який дозволяє здійснити відстеження операції.

Популярні новини зараз

У Раді запропонували не платити зарплату Порошенку, і ось чому

Онкохвору Заворотнюк почали лікувати нестандартним методом через новий діагноз

ПриватБанк терміново попередив українців про нову схему шахраїв

"Висохла вся": Волочкова в міні-шортах приголомшила своїми "трьома волосинками"

Показати ще

Суб'єктам первинного фінмоніторингу заборонено переказувати гроші, якщо вищевказана інформація буде відсутня.

Ці вимоги не поширюються на операції зняття коштів з власного рахунку, переведення коштів з метою сплати податків, штрафів, комунальних платежів, при використанні електронних грошей для оплати товарів або послуг (якщо номер платіжного інструменту або пристрою супроводжує переклад на всьому шляху руху коштів).

Нагадаємо,  у прес-службі ПриватБанку заявили про аварію на магістральних каналах зв'язку.

Як повідомляв "Знай.ua",  з 1 липня ПриватБанк змінив умови інформування своїх клієнтів за операціями з картковими рахунками.

Також Знай.ua писав про те, представники ПриватБанку попередили своїх клієнтів про нову схему, завдяки якій шахраї грабують українців. Так, людям приходять "листи щастя".