Українська сторона не приділяє достатньої уваги життю людей у "сірій зоні" біля неконтрольованої території та механізмам відшкодування збитків
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив глава політичної партії "ОСНОВА" Андрій Ніколаєнко в ефірі інтернет-видання "Радіо Свобода".
"Українська сторона може робити набагато більше, ніж робить зараз. Наприклад в 2014 році було вже зрозуміло, що війна швидко не закінчиться і потрібно було приймати стратегію відносно того, що ми робимо на прилеглій до непідконтрольної зони території. Як ми займаємось переселенцями, які є механізми. Деякі механізми були розроблені, деякі запрацювали, деякі ні, але проблема так званої "сірої зони" – надзвичайно важка і складна, адже вона пов’язана із життям людей", – заявив Андрій Ніколаєнко.
Глава партії "ОСНОВА" також зазначив, що на Сході України, іще з початку конфлікту необхідно було створити демілітаризовану зону за прикладом конфлікту між Північною і Південною Кореєю.
"Якщо взяти, наприклад Майорськ чи Зайцеве, де фактично поділене навпіл село і там продовжують жити і ходити навіть до школи діти, ну це вже нонсенс. Тому потрібно розуміти, що є країни в світі, де відбувались конфлікти, подібні нашому. І, наприклад, між Північною і Південною Кореєю таке розмежування називається деміліратизована зона, там ніхто взагалі не проживає, і всіх відселили. Час від часу все одно трапляється провокації, а враховуючи ту інтенсивність провокацій і що вся ця зона залишається зоною транспортного сполучення для цивільного населення – це надзвичайно підвищений рівень небезпеки", – додав Андрій Ніколаєнко.
Крім того, глава партії "ОСНОВА" наголосив на тому, що мешканці "сірої зони" практично не захищені з правової точки зору, оскільки держава не розробила відповідних механізмів.
"Тому однозначно, мала б бути комплексна програма евакуації населення з наданням йому можливості поселитись в інших територіях Донецької і Луганської області з цієї "сірої зони". До того ж, там досі залишається і підприємства і ніхто ніколи всерйоз не говорив, яким чином люди, які там жили і все втратили, можуть компенсувати свої матеріальні втрати. Навіть часто банки продовжують вимагати повернення кредитів від людей, в яких майно залишилось в цій "сірій зоні", воно формально в Україні, але ми розуміємо, що воно вже не варте жодної копійки", – констатував Андрій Ніколаєнко.