За 2017 рік українці встигли витратити більше грошей, ніж заробити. Незважаючи на це, реальні доходи населення у 2017 році збільшилися.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це свідчать дані Державної служби статистики.
У 2017 році доходи населення збільшилися на 24,4% порівняно з 2016 роком і склали 2 475,826 млрд гривень.
Пропорційно зросли й видатки, вони становили 2 544,806 млрд гривень.
Загальне збільшення доходів у першу чергу відбулося завдяки збільшенню оплати праці на 31,1%. Вплинуло також зростання соціальної допомоги й інших поточних і капітальних трансфертів на 24,6%, а також зростання прибутку і змішаного доходу – на 14,7%.
"У 2017 році номінальні доходи населення порівняно з попереднім роком зросли на 24,4%. Наявний дохід, який населення могло витрачати на купівлю товарів та послуг, зріс на 21,3%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактору зріс на 6%", — йдеться у повідомленні Держстату.
А от заощадження зменшилися на 69 млрд грн.
Уряд планує контролювати витрати та доходи українців
Варто відзначити, що раніше в парламенті зареєстрували законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян".Так, законопроект впроваджує процедури самостійної сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску громадянами, в той же час він знижує ставки податків і змінює бюджетну спрямованість ПДФО.
Згідно з документом, ПДФО повинен надходити виключно до бюджету територіальної громади, в який живе громадянин. Перенаправлення всього ПДФО до місцевих бюджетів здатне, на думку авторів, зміцнити фінансову базу місцевого самоврядування. На думку авторів законопроекту, самостійна сплата громадянами ЄСВ і прибуткового податку більше змотивує займатися контролем витрачання бюджетних коштів. Автори законопроекту також пропонують гнучку процедуру переходу на самостійну сплату ПДФО та ЄСВ платником податків: якщо платник податків з тих чи інших причин не зможе на перших порах самостійно адмініструвати сплату податків, він зможе доручити ці турботи свого роботодавця.
У проекті пропонується знизити фіскальне навантаження ПДФО + ЄСВ до 25% (10% ПДФО і 15% ЄСВ). За задумом авторів документа, це рішення повинно сприяти виведенню доходів фізосіб з "тіні". Законопроект також пропонує зняти обмеження розміру бази для сплати ЄСВ, що може позитивно позначитися на поповненні Пенсійного фонду.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, коли вирішиться питання за субсидіями.