Сьогодні, 1-го грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі Снідом. І в такий день, ми вирішили написати для вас найважливішу інформацію про цю хворобу, як не заразитися Снідом, в чому різниця між ВІЛ та СНІД і про те, як скоро можуть з'явитися ліки від Сніду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо таке СНІД
ВІЛ – вірус імунодефіциту людини – ретровірус, який впливає на ДНК, а також на нервову систему. Ця інфекція вбиває клітини людської імунної системи. Саме через це організм втрачає можливість боротися з усіма інфекціями і бактеріями. І тому людина може померти навіть від звичайного грипу.
Як протікає СНІД
У першу чергу потрібно сказати найголовніше: ВІЛ не існує в природі, він може жити тільки в організмі. І розвивається він в 4 стадії:
- Початкова: все починається, як звичайна хвороба. Триває вона приблизно від 2 тижнів до місяця.
- Лімфаденопатія: виглядає приблизно так само, як і початкова стадія, тільки симптоми більш яскраві. Можлива висока температура, посилена пітливість і сильна слабкість в організмі.
- Перед-СНІД: грибкові та бактеріальні ураження шкіри, тривала лихоманка (близько місяця), рецидивуючий (часто повторюваний) герпес та інші.
- СНІД.
Всі ці стадії будуть протікати від півроку до року. Потрібно відзначити, що основною причиною смерті є не безпосередньо СНІД, а будь-яке інше захворювання, з яким організм просто не зможе боротися.
Способи передачі Сніду
СНІД не передається через звичайні побутові предмети. Всі розмови про це не більш, ніж міф. Так само, цю хворобу неможливо підхопити повітряно-крапельним шляхом.
СНІД передається виключно статевим шляхом, через кров, та від матері до дитини під час вагітності або годування молоком.
Ліки від Сніду
Перші ліки знайшли ще в 1987 році. Це був просто антивірусний препарат, який призупиняв розвиток хвороби. Але його не вистачало, тому почали використовувати цілий комплекс з 3-4 препаратів. Вони змушували вірус просто "засипати" у клітинах організму, але СНІД незабаром все одно поновлювався, саме тому таблетки потрібно було приймати все життя.
Пізніше вчені почали використовувати ретиноевую кислоту, яка боролася саме зі "сплячим вірусом". З її допомогу лікарі сподівалися повністю вилікувати хворобу. І в 2017 році з'явився перший результат: поєднання нових вакцин повністю вилікувало СНІД у 5 з 24 хворих.
Дивіться: Про раннє лікування ВІЛ-інфекції - science