Відомо, що вступна кампанія-2018 наближається до завершення. Цього року абітурієнти до 26 липня мають подати в електронному вигляді заяви на вступ до вищих навчальних закладів.

Звичайно, для всіх охочих бюджетних місць в українських вишах не вистачить. А навчання за власний кошт в Україні часом зовсім недешеве.

Знай.ua вирішили проаналізувати ціни на навчання на першому курсі у п'яти "класичних" університетах найбільших міст України: Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Львівському національному університеті імені Івана Франка, Харківському національному університеті імені Василя Каразіна, Одеському національному університеті імені Іллі Мечнікова та Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Звичайно, найвищі ціни на навчання – у столиці. Вартість навчання на економічних та правничих спеціальностях тут в середньому вдвічі-втричі дорожча, аніж у регіонах.

Популярні новини зараз
Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою
Показати ще

Натомість ціни у регіонах відрізняються. Наприклад, навчання на першому курсі за спеціальністю "облік і аудит" найдешевше у Харкові (10 500 гривень), за спеціальністю "менеджмент" – у Львові (12 789 гривень), "фінанси та кредит" – у Дніпрі (12 700), а за спеціальністю "маркетинг" – у тому ж Львові (9 805 гривень).

Перший курс за спеціальністю "право" найдешевше обійдеться вступникам до ДНУ ім. Гончара – 17 тисяч гривень. А от у Києві доведеться викласти втричі більше – 52 530 гривень.

Знай.ua нагадує, учасники єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) і єдиного вступного іспиту (ЄВІ), які вступають на магістратуру, отримали результати тестів. Про це повідомляє прес-служба УЦОЯО, передає УНН.

Раніше ми також писали, що найбільш популярними спеціальностями серед українських абітурієнтів в 2018 році стали право, філологія, менеджмент і медицина.

Тим часом, у Львові літня школа україністики "Крок до України" навчатиме солов’їній представників із шести країн.