Вчинок 20-річної киянки Даяни Шаль сколихнув всю країну. Викрадене немовля шукали практично у кожному закапелку і таки знайшли, за кілька десятків кілометрів від столиці. Втім, перед тим, як обирати запобіжний захід у таких випадках слід у першу чергу з'ясувати, що саме підштовхнуло таку юну дівчину на злочин?

Саме таким питанням задався уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. На своїй сторінці у Facebook він наголосив: робити передчасних висновків не варто, тому що поки немає остаточного рішення судово-медичної експертизи та звіту психологів.

Як виявилося, у самої Даяни було досить нелегке дитинство – у трирічному віці її матір позбавили батьківських прав, тому виховувала виключно бабуся. Два роки потому жінка померла, дівчинка почала погано вчитися, нікого практично не хотіла слухати. Не залишалося нічого іншого, як відправити її до спеціалізованого закладу на реабілітацію, а вже звідти – в інтернат.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

"Статус "непотрібної дитини" яскраво відбився на її характері і поведінці", - запевняє Кулеба.

Напередодні йому вдалося поспілкуватися із близькими друзями викрадачки, які пояснили ймовірні причини такого вчинку. Вона постійно просила чималі суми грошей, щонайменше від 30 до 500 тисяч гривень, стверджувала, що лікарі нібито діагностували четверту стадію раку.

Влітку цього року шокувала зовсім іншою, не менш страшною новиною, яку не всі вважали правдою:

"…повідомила друзям, що народила доньку з гідроцифалією і їй також потрібні гроші на лікування. Але у цій історії вона постійно плуталась — розповідала різну інформацію про діагноз, роботу, сімейний стан. Коли почала зустрічатися з Русланом (співмешканцем, можливим співучасником злочину), то майже припинила спілкуватися з друзями, бо хлопець їй забороняв".

Кулеба припустив, що кращим виходом із ситуації буде не кримінальна відповідальність, а психологічна допомога, якої так бракує колишнім вихованцям інтернатів. Саме звідси неправильний сценарій дорослого життя і злочини, що не піддаються логічним поясненням.

Дивіться: викрадене немовля повернули батькам

Як повідомляв портал "Знай.ua", викрадачку дитини відпустили.